26.01.2016 | 06:01
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Nové typy válců pro kypřiče a talířové brány

Firma Pöttinger nabízí pro své radličkové kypřiče Synkro a talířové brány Terradisc ucelený program opěrných válců. Vyznačuje se robustní konstrukcí a dlouhou životností. Sortiment je zvolen tak, aby bylo možné vyhovět nárokům zájemců se všemi druhy půd.

Variantou, uvedenou na trh jako poslední, je válec Conoroll. Jedná se o originální provedení, skládající se ze segmentů.

Válec sestává z kroužků o průměru 540 mm. Čtyři samostatně sešroubované segmenty na každém kroužku jsou kónicky a s přesazením skloněny vždy vpravo a vlevo. Díky tomu formují v půdě drážky, skloněné střídavě vlevo a vpravo. Tím dochází k tomu, že dešťová voda se může vsakovat do půdy a neodtéká nekontrolovaně pryč. Díky tomu je efektivně snížené nebezpečí eroze.

Rozteč mezi kroužky činí 150 mm. Ve volném prostoru se nachází stěrka s pružnými lamelami. Ty mají za úkol nejen čištění prostoru mezi kroužky, ale zároveň i napomáhají dobrému drobení půdy. Díky poměrně velkému podílu volného prostoru má konusový segmentový válec omezenou nosnost na lehkých půdách. Je spíše ideálním řešením pro středně těžké až těžké půdy. Na veletrhu Agritechnica 2015 firma Pöttinger představila tento válec v novém tandemovém uspořádání. Průměr kroužků je zvýšený na 560 mm, jejich rozteč zůstává na úrovni 150 mm. Nový tandemový válec bude dobře pracovat i na lehkých půdách a je vhodný pro návěsná provedení půdozpracujících strojů firmy Pöttinger. Umožňuje nastavení sklonu pro vhodné přizpůsobení účinnosti podle pracovní hloubky a podmínek nasazení.

Obě varianty opěrných válců zajišťují velmi dobré drobení nakypřené půdy a její zpětné utužení.*

 

Více informací přinese časopis Mechanizace zemědělství 2/2016.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down