24.04.2017 | 12:04
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Nové varianty vozů

Krone prezentuje novou konstrukční řadu senážních vozů AX, které vynikají nejen moderním designem, ale také novými variantami. Kromě osvědčených volitelných doplňků, jako jsou sklopná laťková nástavba, případně celokovová konstrukce, je nyní pro modely AX 280 a AX 310 k dispozici i varianta pro přepravu řezanky. Moderní design vozů AX opticky připomíná novou řadu RX.

Při sběru píce sází Krone na osvědčenou techniku sběracího ústrojí už s novými prvky, prsty sběracího ústrojí mají tvar W. Patentované uspořádání je zárukou rovnoměrného rozdělení píce po celé šířce řezacího rotoru a základem pro dosažení příkladně kvalitní řezanky. Příčkový dopravník sběracího vozu je směrem dopředu snížený o 100 mm, dopravní cesta je tak kratší a potřebný příkon nižší. Dalším pozitivním efektem je to, že především u suché píce nedochází k rozmělňování.

Záběr neřízeného sběracího ústrojí je 1800 mm (podle DIN 11220), takže je možné sbírat bez problémů i širší řádky. Široké sběrací ústrojí kromě toho umožňuje také lepší sběr křivolakých řádků a celkově komfortnější jízdu. Dopravní a řezací rotor AX s 25 mm širokými hardoxovými pásky spojuje výhody běžných dopravních rotorů a kasače. Kvalitní řezanku (teoretická délka 45 mm) připravuje při minimálním příkonu 32 nožů s roztečí 45 mm.

V praxi se osvědčilo řezací ústrojí, které se pro údržbu vyklápí na jednu stranu. Řidič traktoru nemusí obcházet celou soupravu k tomu, aby zajistil, respektive odjistil stroj na obou stranách. Celé ovládání je pouze na levé straně.

U variant AX HL/HD se při prosekávání za sklízecí řezačkou hydraulicky sklopí horní část přední stěny, aby se usnadnilo plnění. Díky uzavřenému rámu se zkosenými blatníky a předním krytem se při sklizni řezanky pod řezačkou výrazně omezuje usazování nečistot.

V novém modelu AX s nástavbou na řezanku nabízí Krone zajímavou variantu přepravního vozu. Nejen klasický sběr senáže, ale i odvoz řezanky od řezačky zvyšuje jeho možnosti nasazení. Proto se například v jižním Německu nebo v Rakousku často používá k práci nad rámec jednoho podniku.*

 

Jiří Janoška

KRONE

 

Foto: Krone nyní nabízí sběrací vůz AX s nástavbou na řezanku

 

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down