23.04.2022 | 06:04
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Nové vozy s unikátním řešením rotoru

U nové řady univerzálních sběracích návěsů ZX věnovali konstruktéři Krone velkou pozornost koncům plnicího rotoru. Vyvinuli zcela nové řešení systému řezání píce, přizpůsobené situaci, kdy se až doposud hmota mohla dostávat mezi krajní část pohybujícího se válce a nepohyblivé stěny vozu.

Nový systém dokáže svými bočními deflektory zcela oddělit okrajový řezací prostor krajních hvězdic rotoru od ložné plochy. Díky této technologii je zajištěno, že do ložné plochy nepronikne žádný nepořezaný materiál z okrajů rotoru. Píce sem přicházející je odvedena prsty znovu dopředu k prvním nožům. Dva deflektory zajistí navedení proudu píce ke středu rotoru, kde je píce pořezána a předána do korby.

Prsty řezacího rotoru jsou osazeny širokými pásky. Ty mají za úkol vést materiál k nožům ve formě kompaktních dávek. Tyto pásky prošly optimalizací a pracují s ještě vyšší přesností. Celková plocha pásků, podávající píci, se zvětšila o 50 %, čímž je zajištěna vysoká kvalita krmiva za všech podmínek.

Díky nové technologii výroby mohlo Krone optimalizovat i funkci kazety s noži. V systému jištění jednotlivých nožů jsou použity zesílené komponenty, aby celý konstrukční celek perfektně ladil. Také samotné nože jsou pro nové návěsy Krone ZX vyvinuty nově – jsou dvojnásobně tvrzené a mají tak nejen větší otěruvzdornost a jsou o poznání pevnější, ale hodí se pro veškeré způsoby použití. Díky optimalizovanému tvaru vlnovitého ostří se podařilo přiblížit břity nožů ještě více k hardoxovým páskům prstů rotoru, i toto řešení přináší přesnější nůžkový řez.*

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down