04.10.2022 | 06:10
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Nové využití traktorových přívěsů

Traktorové přívěsy pro přepravu balíků Wielton jsou již dostatečně prověřené z náročného zemědělského provozu. Nově společnost AGROVO CZ s. r. o. nabízí možnost dodání těchto přívěsů ve speciální výbavě tak, aby mohly fungovat také jako vyvážecí vlek za traktor k dopravě dřeva. Pořízení takto vybavených přívěsů pak usnadní možnost dotace.

Hydraulický jeřáb je od tradičního výrobce, firmy Cranab ze Švédska. Tato firma má rozsáhlé zkušenosti s výrobou a dodávkami svých produktů velkým světovým výrobcům lesní techniky. Jeřáby Cranab slouží v intenzivním nasazení na stovkách vyvážecích souprav a harvestorů po celém světě.  Dodávají se také jako příslušenství k nákladním automobilům, zajišťujícím odvoz dřeva.

Hydraulickým jeřábem Cranab ve dvou provedeních mohou být vybaveny i přívěsy pro transport balíků Wielton. Zemědělská verze jeřábu je lehčí, zatímco lesní varianta je robustnější a více odolná vůči rázovému namáhání při manipulaci s kulatinou. Jedná se o jeřáby, které Cranab dodává výrobcům vyvážecích souprav. Při montáži na přívěs Wielton se jeřáb ovládá z kabiny traktoru a nechybí ani výsuvné stabilizátory. Ovládání konečky prstů je velmi precizní a rychlost všech funkcí dodá práci s jeřábem eleganci. Jeřáby jsou doplněny o drapák, rovněž z vývoje firmy Cranab.

Jeřáby Cranab FC 8 či FC 10 mají maximální dosah deset metrů a maximální zvedací sílu 7,6; resp. 7,2 kN (tj. 760 či 720 kg). Přitom se vyznačují kompaktními rozměry a nízkou hmotností, což jsou příznivé parametry pro zástavbu na zemědělský přívěs.  Více informací v Zemědělci č. 41.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down