Nové žací stroje ze Skandinávie

S novými stroji Kverneland na sklizeň pícnin se letos roztrhl pytel. Mohli se o tom přesvědčit i účastníci mezinárodního setkání v dánském Kerteminde, kde byla nová technika poprvé představena. Inovace jsou zaměřené především na vyšší výkonnost, spolehlivost, dlouhou životnost, snadné nastavení a jednoduchou obsluhu. Všechny tyto přednosti ocení uživatelé také u dvojice zbrusu nových žacích strojů.

Jde o typy Kverneland 53100 MT s průlomovým systémem odpružení a výkonný žací stroj pro slabší traktory Kverneland 5087 MN.

„Nový vzadu nesený žací stroj Kverneland 53100 MT, který s čelní žací lištou tvoří takzvaného motýla o celkovém záběru až 10,2 metru, je díky revolučnímu konceptu zavěšení žacích jednotek a hydraulickému nastavení překrytí záběrů mimořádně výkonný,“ říká Vladimír Průcha ze společnosti Kverneland Group Czech. Kverneland 53100 MT je vybaven systémem zavěšení QuattroLink, kdy je každá žací jednotka tažena čtyřmi rameny uchycenými na pevném rámu. Žací lišta tak „pluje“ nezávisle nad zemí a přesně a okamžitě reaguje na změny profilu povrchu. Čtyři ramena známá ze zavěšení kol závodních automobilů zaručují liště výjimečnou flexibilitu při adaptaci na náročné terénní podmínky. Čtyřramenný koncept zavěšení zaručuje také rovnoměrný tlak na půdu během práce.

Geometrie systému uložení poskytuje nonstop nárazové jištění v celém pracovním záběru žacích lišt včetně částí nejblíže k traktoru. Neexistují zde žádné omezující faktory ani na vnitřní části žací lišty, což dodává traktoristovi při práci klid. Přítlak je snadno nastavitelný z kabiny traktoru hydraulicky a je přehledně zobrazen na stupnici umístěné na stroji.*

Více naleznete v Zemědělci č. 46.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *