Nové zázemí pro prodej i servis

Před více než třinácti lety byla otevřena jedna z prvních poboček firmy Pekass v Milíně. Tato pobočka zajišťovala prodej zemědělské techniky v oblasti Příbramska, Berounska a Písecka. Po příchodu Miroslava Štefana na post vedoucího pobočky došlo k velmi výraznému rozvoji prodeje, hlavně díky rozšíření sortimentu a i následného servisu strojů.

Nárůst prodeje a zároveň i nárůst servisních prací sebou přinesly problémy v podobě nedostatečného zázemí. Proto přibližně před pěti lety přišlo rozhodnutí, že firma vybuduje nové zázemí, které bude v příjemném a důstojném prostředí přijímat nové zákazníky a bude lépe vyhovovat vysokým nárokům na kvalitu poskytovaných služeb.

Nová výstavba byla výhodnější

Při rozhodování, jak bude nové zázemí vypadat, řešila firma několik možností. První byla možnost rekonstrukce stávajícího objektu v areálu ZD Milín. Od tohoto řešení nakonec firma upustila a rozhodla se vybudovat zcela nové zázemí.
Podle slov Miroslava Štefana, vedoucího pobočky, bylo třeba vybrat lokalitu, která bude dobře dostupná a hlavně viditelná z dálnice, zároveň měla být napojena silnici III. třídy, po které se mohou bez problémů pohybovat zemědělské stroje. Výběr tedy padl na pozemky u obce Dlouhá Lhota, nedaleko Příbrami.

Budova vznikla z bývalé česačky

Po vykoupení pozemků od několika majitelů mohly na začátku roku 2006 začít přípravné a stavební práce. Při výstavbě hlavní budovy se v rámci úspor finančních prostředků využila ocelová konstrukce bývalé česačky chmele, která byla převezena z Rakovnicka. Úspora finančních prostředků byla sice značná, ale toto řešení s sebou přineslo i několik nevýhod.
Hlavní nevýhodou byly předem určené vnitřní rozměry, do kterých se musely jednotlivé místnosti vměstnat. Avšak podle názoru návštěvníků se to firmě povedlo velice dobře. To, že jde o velice vkusné řešení, nakonec potvrdila i hodnotící komise firmy John Deere, která podle různých kritérií hodnotila celý areál velice pozitivně. Střediska Příbram – Dlouhá Lhota se tak posunulo na pozici jedné z nemodernějších poboček firmy Pekass.

Další plány do budoucna

Plánů do budoucnosti má vedoucí pobočky několik. Jedním z nich je vybudování velké zpevněné plochy v prostoru mezi dálnicí a objektem, kde chce vystavovat většinu nabízeného sortimentu. V první řadě chce ale firma rozšířit zázemí servisních pracovníků a odborníků, kteří mají také velký vliv na spokojenost zákazníků a na další prodej.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *