03.07.2023 | 06:07
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Nové značky i osvědčené stroje

V expozici společnosti AgroKonzulta Žamberk si návštěvníci Našeho pole v Nabočanech mohli prohlédnout nejen tradiční zemědělské stroje Deutz-Fahr, Horsch, Kuhn, Jeantil, Bobcat a Müthing, ale také techniku dvou nových značek Güttler a Fliegl. Uvedenou mechanizaci zastupuje žamberská společnost především v Pardubickém a Královéhradeckém kraji, částečně i ve Středočeském kraji a také na Jičínsku a Nymbursku.

Ve svém portfoliu má jak menší stroje pro farmáře či ekologické zemědělce, tak velké výkonné modely do produkčních oblastí.

„V minulém roce jsme získali zastoupení německé značky Güttler pro Českou republiku, organizačně patříme pod její maďarskou pobočku,“ říká Ing. Tomáš Bezdíček ze společnosti AgroKonzulta. „Před časem jsme přivezli první techniku k údržbě trvalých travních porostů s možností přísevu a tuto demo soupravu, kterou jsme na jaře při práci představili mnoha zemědělcům, vystavujeme i v Nabočanech.“

Uvedenou soupravu tvoří léty prověřený a patentem chráněný válec Master PW 640 s lučními bránami GreenMaster 600 doplněné o sečku s výsevem na široko. V přední části uvedené kombinace může být připevněna smyková lišta Ripperboard Quattro k urovnání pozemků poškozených od zvěře či krtků. Za ní následují dvě řady pružin, které provzdušňují travní porost a za druhou řadou ústí botky pro přísev semen. Válce pak pozemek utuží a zajistí potřebný kontakt semen s půdou nezbytný pro klíčení. Válce s hroty jako ovčí nožičky udělají přibližně 300 důlků na metr čtvereční, takže výrazně podporují vsakovací schopnosti a zároveň rozrušují povrch pozemku. Soupravu je možné rozdělit a oba stroje používat samostatně.

Celý článek naleznete v Zemědělci č. 27.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down