Novinka firmy Valtra cestuje po Čechách

Velkou novinkou značky Valtra letošního roku je modelová řada traktorů T4. Jedná se o traktory střední výkonové třídy, nástupce známé řady T, zkonstruované od základu znova. Byl vyvinutý nový podvozek, nové šestiválcové motory, nový hydraulický systém, nové převodovky i zcela nová komfortní kabina. Hlavně proto, že traktory nabízí tolik nového, je nejlepší možností, jak se s nimi seznámit, praktické vyzkoušení. A právě to svým zákazníkům nyní nabízí společnost Topagri v podobě originální Road Show.

Za účelem Road Show byly na podzim loňského roku objednány tři traktory Valtra T4, a to tak, aby co nejlépe vyjadřovaly možnosti této série. Jedná se o modely Active, Versu a Direct s odlišnými výkony motorů; zároveň má každý traktor jinou barvu, což poukazuje na paletu barev, v níž mohou být traktory vyrobeny.

Při prohlídce kabiny lze rozeznat rozdíly, v nichž se od sebe jednotlivé modely odlišují. Modely Active a Versu mají novou mechanickou převodovku Powershift. Loketní opěrka Valtra Arm je také v základních obrysech shodná, ovšem u provedení Active není osazena integrovaným monitorem a traktor je vybaven mechanicky ovládanými hydraulickými okruhy pomocí barevně odlišených pák. Modely Versu mají již elektronicky ovládané vnější hydraulické okruhy, kterých může být i větší počet. A modely Direct mají také tuto variantu hydrauliky a standardně plynulou převodovkou se čtyřmi rozsahy. Pro ovládání převodovek všech modelů se využívá shodně konstruovaný malý joystick.

Všechny modely mají nový hydraulický systém Load Sensing a hydraulického asistenta pro rozjezd do kopce. Náplně hydraulického systému a převodovky jsou oddělené a stav olejové náplně lze snadno kdykoli zkontrolovat na hladinoměrech. Při vývoji nové řady byl kladen velký důraz na maximální zjednodušení údržby traktorů, což je nápadné například na snadném vyčištění filtru pro sání vzduchu do kabiny.

Nejenom plynulá převodovka, ale i nová převodovka Powershift dokážou automaticky volit nejvhodnější převodový poměr a zároveň snižovat otáčky motoru tak, aby traktor pojížděl požadovanou pojezdovou rychlostí při co nejnižší spotřebě paliva. Obě převodovky nabízí celou řadu možností nastavení ovladačů v kabině či otáček motoru nebo pojezdové rychlosti traktoru atd. Snímky byly pořízeny v průběhu páté zastávky Valtra Road Show v areálu společnosti Agrowest a. s. v Klatovech; akce bude ještě dále pokračovat.*

Více informací přinese časopis Mechanizace zemědělství 6/2015.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *