09.07.2024 | 06:07
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Novinka Horsch pro univerzální využití při zpracování půdy

Firma Horsch je tradičním výrobcem radličkových kypřičů. Novinkou v této oblasti je Horsch Fortis AS. Kypřiče nové modelové řady vhodně doplňují výrobní sortiment firmy Horsch tak, že se usadily mezi osvědčenými řadami Terrano a Tiger. Díky radličkám ve čtyřech řadách půda prodlévá v kypřiči po dlouhou dobu, což podporuje promísení se slámou i urovnávací efekt na pozemky.

Integrovaný podvozek, osvědčené řešení z řady kypřičů Horsch Terrano FM, zmenšuje poloměr otáčení soupravy na souvratích. Přední vodicí kola slouží k lepšímu kopírování terénu. Dále je jejich úkolem jednoduché hloubkové vedení stroje, přesné udržování nastavené hloubky zpracování půdy i robustní opora stroje při kypření půdy do větších hloubek.

Hydraulické nastavení pracovní hloubky

Požadovanou hloubku záběru je u Horsch Fortis AS možné si nastavovat prostřednictvím výkyvných podložek (Clip-systém) anebo plynule hydraulicky z kabiny traktoru. Vedle jednoduchých kol si zákazníci mohou zvolit také kola zdvojená.

Kypřiče Fortis AS mají svůj rám ve výšce 850 milimetrů nad zemí. Dokážou tak nabídnout větší variabilitu pracovní hloubky. Díky známému systému radliček TerraGrip lze slupice osadit všemi známými radličkami a křídly. Radličky jsou rozmístěny ve čtyřech řadách a dokážou tak zajistit intenzivní promísení půdy se slámou.

Co se týká pěchu, také u něj došlo k rozšíření možností výbavy. Zájemce o nový radličkový kypřič Horsch Fortis AS si může zvolit nejen provedení tohoto válce, ale i to, zda pěch bude pevně připojen k rámu anebo doplněn o hydraulické předpětí. Díky tomuto předpětí je možné přenést část hmotnosti z předního válce na válec zadní, čímž se například zabrání přílišnému zahloubení válce na lehkých půdách.

Vždy dostatek jemné půdy

Zajistit kvalitní urovnání povrchu půdy u kypřiče Horsch Fortis AS, který může pracovat v širokém rozpětí pracovních hloubek, není nikterak jednoduchý úkol. Ale konstruktéři firmy Horsch si s tím poradili tak, že poslední řadu radliček odsadili více dozadu. Díky tomu pak je před sekcí vydutých talířů k dispozici vždy dostatek jemné půdy pro kvalitní urovnání povrchu pozemku.

Radličkové kypřiče Fortis AS vyrábí firma Horsch s pracovními záběry od 5,6 do 8,9 m. Díky své robustní konstrukci mohou být agregovány s traktory s výkonem až 515 kW/700 k.*

Více informací v Mechanizaci zemědělství.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down