Novinka mezi manipulátory

Na letošním Techagru byla v expozici firmy Cime vystavena novinka mezi manipulátory, a to model 55.9 se zdvihovou výškou 9 metrů a nosností 5,5 tuny. Manipulátor si zachovává typické znaky strojů Merlo, mezi ně patří například hydrostatický pojezd, motor Deutz s výkonem 140 koní a vysoký průtok pracovní hydrauliky na hodnotě 150 l/min.

Nový model má s ohledem na vyšší nosnost, než je běžná u klasických zemědělských manipulátorů, přepracovány nápravy, které snesou vyšší zatížení, má i kola s většími pneumatikami o rozměru 75/24 R 24. Kabina je obdobná jako u ostatních manipulátorů, novinkou je jiná přístrojová deska. Nový manipulátor by měl najít využití ve velkých zemědělských podnicích, kde jsou vysoké nároky na manipulační kapacity. Model 55.9 je zatím v modelové řadě sám, nicméně i ta by se měla v dohledné době rozšířit o další typy.
Z ostatních strojů zaujala malá pásová vozidla Merlo s výměnným nástavbami, což jsou univerzální stroje určené například pro zahradnictví nebo drůběžářské provozy.
Na mulčovačích Gyrax zaujal systém hydropneumatického odpružení náprav a z oblasti čelních nakladačů MX systém automatického zajištění nakladače na jeho konzole.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *