17.06.2022 | 11:06
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Novinka pro ultramělké zpracování půdy

Novinkou v sortimentu firmy LEMKEN je kypřič Koralin. Jedná se o hybridní kypřič. Talíře a radličky jsou již známé pracovní orgány firmy LEMKEN, a kypřič Koralin představuje jejich účelnou kombinaci. Jedním z cílů vývoje Koralinu, který začal na podzim 2017, bylo uvést na trh stroj pro zpracování půdy tak, aby byly zároveň co nejvíce minimalizovány ztráty vláhy.

Koralin představuje technologii zpracování půdy sám o sobě. Je založen na tom, že se strniště zpracovává jednotlivými sekcemi postupně krok za krokem. Tak je také dosaženo toho, že bude možné provádět kvalitní podmítku i na suché či tvrdé půdě, což bývá v letním období častý případ.

Talíře v první sekci otevírají půdu, takže následně jedoucí radličky mohou lépe vniknout do své pracovní hloubky. Talíře zároveň řežou posklizňové zbytky, aby se hmota mohla pohybovat celým dlouhým strojem bez ucpávání. Hybridní systém Koralinu zároveň dovoluje pracovat se sníženými nároky na tahový výkon traktoru.

Rozmístění talířů i radliček v Koralinu je přesně vypočítané. Před každou radličkou běží tři talíře, což mimo jiné znamená i prodloužení životnosti radliček – až na čtyřnásobek oproti čistokrevnému radličkovému kypřiči. Talíře jsou zavěšeny samostatně, takže při kontaktu s kamenem se talíře mohou samostatně vychýlit. Dovoluje mu to non stop jištění pomocí listových pružin.

Koralin firmy LEMKEN se jako profesionální stroj pyšní hydraulickým nastavováním pracovní hloubky. Z kabiny traktoru je možné pracovní hloubku talířů měnit nezávisle na ostatních částech stroje.*

Více informací v Mechanizaci zemědělství č. 7/2022.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down