16.11.2021 | 05:11
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Novinka u českého výrobce - rotační brány

V průběhu roku 2021 značka BEDNAR překvapila zemědělce s informacemi o tom, že si do svého produktového portfolia nově zahrnuje i rotačních brány. Rozšířením o nové produkty rotačních bran s pracovním záběrem od 3 do 8 metrů tak dojde ještě k významnějšímu upevnění značky BEDNAR na trzích, kde jsou tyto stroje pro zpracování půdy s aktivními pracovními orgány oblíbené.

Rotační brány Kator jsou ve srovnání s konkurenčními stroji velice zajímavé. Každý z rotorů je  například vybaven třemi ložisky. Žádný konkurenční výrobce tuto variantu nenabízí. Tento systém chrání před poškozením ozubených kol, hřídelí a těsnění.

Zajímavě je navržena i speciální ochrana proti kamení. Zabraňuje zaseknutí kamenů mezi rotorem a spodní částí hlavního rámu stroje, aby nedošlo k poškození rotoru a ostatních částí. Obsluhy jistě ocení systém rychlé výměny nožů bez použití specifických nástrojů nebo nářadí. Stačí pouze vytáhnout závlačku, vyndat kolík a vyměnit nůž. Ve srovnání s konkurenty se rotační brány Kator vyznačují i výbornou kvalitou zpracování půdy, a to díky malé vzdálenosti mezi rotory – u sklopných provedení 22 cm a u pevných provedení 24,5 cm.

 

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down