11.07.2024 | 07:07
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Novinka v kypřičích firmy Amazone v akci

Na své velké polní akci Amatechnica 2024 představila firma Amazone novinku v oblasti nesených radličkových kypřičů. Model Cenio 4000-2 s pracovním záběrem čtyř metrů a hydraulicky sklopným rámem je vhodný pro menší zemědělské podniky, které se chtějí vybavit univerzálním radličkovým kypřičem se širokými možnostmi využití.

Amazone Cenio 4000-2 je kypřič, nesený v zadním tříbodovém závěsu, jenž může být osazen radličkami v různém provedení. Díky tomu může být využíván pro zpracování půdy v horizontu od 5 do 30 cm a dokáže dobře promísit půdu s organickou hmotou. Stroj je osazen třemi řadami radliček.

Dva způsoby jištění proti přetížení

Ve variantě Special je kypřič Cenio vybaven jištěním proti přetížení prostřednictvím střižných šroubů. Naproti tomu ve výbavě Super jsou pracovní orgány chráněny před poškozením non-stop pružinovým jištěním.

Slupice je možné osadit radličkami systému C-Mix 3. Pro mělkou podmítku je vhodná radlička o šířce 320 milimetrů anebo pak šípová radlička C-Mix o šířce 360 milimetrů. Pro běžné středně hluboké kypření jsou pak určeny radličky C-Mix o šířkách 100 anebo 80 mm milimetrů. Pro hluboké zpracování půdy (tj. do hloubek až 30 cm) jsou vhodné radličky C-Mix se šířkou 40 milimetrů. Firma Amazone také nabízí několik variant provedení opěrného válce podle půdních podmínek. 

Hydraulické přestavení pracovní hloubky

Přestavení hloubky záběru se u kypřiče Cenio 4000-2 uskutečňuje komfortně hydraulicky z kabiny traktoru. Kypřič je vhodný k agregaci s traktory o výkonu od 105 až do 275 k.

K urovnávání půdy za radličkami slouží sekce talířů s jemně prokrajovaným obvodem. Nastavení probíhá automaticky při změně nastavení pracovní hloubky – díky paralelogramovému zavěšení (systém Amazone LevelControl).

Více informací v Mechanizaci zemědělství.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down