21.10.2001 | 10:10
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Novinka z nabídky firmy Vakutec

V letošním roce, tak jako každoročně již od roku 1994 vystavila firma Agrico Třeboň na Zemi živitelce mimo svou hlavní náplň, kterou tvoří technologie pro krmení prasat, také aplikátor na kejdu Vakuumat. Poprvé ovšem pod novým názvem Vakutec.

Došlo k tzv. ozdravnému procesu kdy ztrátové výroby byly prodány a zůstala pouze produkce kejdové techniky.
Hlavně aplikátorů, mixerů na kejdu a čerpadel, tedy produktů v nichž je firma na opravdu dobré úrovni a o něž je v Rakousku a Německu zájem.
Letošní Země živitelka byla také jiná v tom, že oproti jiným firmám , které vystavovaly až 18 m3 nádrže, Agrico Třeboň měla na stánku cisternu střední velikosti a to o objemu 8,3 m3 na jednoosé nápravě.
Tato cisterna zaujala návštěvníky hlavně cenou (od 360 000 Kč), kterou se stala konkurenceschopnou s českými výrobky o podobném objemu. I přes příznivou cenu totiž nabízí zákazníkovi některá nadstandardní řešení a to hlavně vysokou životnost žárově zinkované nádoby s ochranným nátěrem proti oděru, dále svahovou dostupnost až 15 °, nízkotlaké pneumatiky, silnou vývěvu (doba nasátí pod 3 min.). Opomenout nelze ani zabezpečení vývěvy dvojitým kulovým ventilem , sifonem a vzduchovým filtrem. Při čištění nehrozí ani vážný úraz, neboť zadní čelo je otvíratelné. V ceně dostane zákazník i nárazovou hlavu a přípravek k připojení hadicového aplikátoru s protiodkapávacím zařízením. Nárazová hlava rozstřikuje kejdu do záběru 12 až 14 m a u našich zemědělců je velmi oblíbená. Ti si ji montují i na starší cisterny s vývěvou.
Osmikubíkové cisterny Vakutec mohou sloužit v zemědělských podnicích i k dopravě vody k postřikovačům, aplikaci močůvky apod.. Podle přání zákazníků jsou v nabídce i menší cisterny ale také cisterny s objemem až 21 kubických metrů určené na přepravu kejdy k aplikátoru na pozemek.V letošním roce také projevili zákazníci zájem o radličkové půdní aplikátory a zejména o aplikátory diskové se záběrem 4,5 až 6 m. Ty sou určeny zejména pro zapravování kejdy do strniště s mělkou podmítkou.
Podle slov našich uživatelů přinesly tyto stroje značné úspory za nákup minerálních hnojiv a zbavily podniky problémů s neekologickou aplikací kejdy. Na každé výstavě si prohlížejí se zájmem novinky a vylepšení aplikátorů, a nebýt dlouhé životnosti těchto strojů jistě by si objednali nové, modernější aplikátory.
Cisterny o velikosti 11 – 12 m3 s hadicovými aplikátory a dopravními prostředky dokáží denně aplikovat až 500 m3 kejdy. To znamená ročně až 50 000 m3 kejdy a to hlavně do porostů řepek obilnin a kukuřic, kde je také největší využití živin a nejmenší poškození životního prostředí, na které je kladen stále větší důraz. Myslíme si, že by technika Vakutec neměla chybět ani v menších podnicích, kterým jsme se na výstavě chtěli věnovat a poradit jim jak co nejlépe využívat stále ještě běžně nazývané „tekuté odpady“ ze zemědělské výroby.

Agrico Třeboň

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down