16.03.2022 | 06:03
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Novinky a vylepšení u mlátiček

Výrobce Fendt pokračuje ve vývoji a vylepšování svých sklízecích mlátiček. Platí to i o největší řadě Ideal, která v modelovém roce 2022 nabídne další prvky u satelitního navigačního systému a v oblasti drcení a rozhozu slámy. Novinky jsou ale i u vytřasadlových sklízecích mlátiček Fendt.

Jednou z možností, jak v praxi zvýšit úroveň využití instalovaného výkonu u mlátičky Fendt Ideal, je práce se satelitním navigačním systémem. Stejnou plochu lze sklidit za kratší dobu, a tedy efektivněji a precizněji. Díky využívání navigace s korekčním signálem RTK jsou plochy trvale zpracovávány tak, že stroje se pohybují v předem stanovených jízdních drahách, bez zbytečného překrývání záběrů. Se satelitním navigačním systémem VarioGuide a korekčním signálem RTK je možné provozovat sklízecí mlátičky Fendt Ideal i v režimu Controlled Traffic Farming (CTF).

Již několik let si mohou zákazníci objednat svého Ideala již z výroby vybaveného navigačním systémem VarioGuide a přijímačem NovAtel nebo Trimble. Nyní je možnost již i nejpřesnějšího signálu RTK z výroby, s nímž lze pracovat s přesností dvou centimetrů.

Pro letošní sezónu také Fendt rozšiřuje výběr pneumatik. Aby bylo možné s největšími mlátičkami snadno projíždět i městy například v Německu, ve Francii anebo v jižní Evropě, nabízí Fendt pro stroje Ideal 7 a Ideal 8 pneumatiku o rozměru 710/70 R42. Takto obuté dosahují celkové šířky pod 3,3 m, zároveň ale dostatečné kontaktní plochy s půdou. Všechny dosavadní varianty obutí zůstávají k dispozici.*

Více informací v Mechanizaci zemědělství č. 4/2022.

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down