Novinky mezi osvědčenými stroji

V pavilonu P brněnského výstaviště prezentovala své stroje firma Krone. Pro tohoto německého výrobce má český trh značný význam, protože se na něm uplatňují stroje všech velikostí a výkonů. Platí to o závěsné technice, ale i o sklízecích řezačkách. Program řezaček Krone v současnosti zahrnuje 12 modelů v rozpětí výkonu od 489 až do 1078 k a těmto strojům byl v expozici po zásluze věnován značný prostor.

Hned v blízkosti jedné z hlavních pěších tříd pavilonu P stála řezačka Krone BiG X 880 – zástupce nové modelové řady čtyř řezaček vyšší třídy Krone. Zcela unikátní výbavou je kabina se zdvihem Krone LiftCab. Obsluha si může stiskem tlačítka celou kabinu zdvihnout až o 770 mm výše, a tím získá nadhled i nad hodně vysokým porostem kukuřice. Při práci za tmy pak budou světlomety na kabině, zvednuté do výšky, osvětlovat kukuřici seshora. Obsluha má také lepší výhled na odvozní prostředek i při prosekávání, protože je výše o 70 cm. V kabině je také snížená úroveň hluku. Řezačka obdržela ocenění stroj roku 2018 ve své kategorii.

Na novou modelovou řadu poukazoval nový design střechy kabiny, ale i kapoty, pod níž je ukrytý osmiválcový motor Liebherr D 9508 se zdvihovým objemem 16,16 l. Motor umí pracovat se dvěma úrovněmi výkonu, v režimu XPower na úrovni 860 k a v režimu EcoPower 624 k. Funkce Powersplit funguje buď automaticky, anebo na manuální ovládání. V obou případech dokáže přidat dávku paliva a zvýšit tak točivý moment při energeticky náročné činnosti, jako je sklizeň silážní kukuřice, a naopak šetřit palivo při nenáročné sklizni, například senáží.*

Více informací v Mechanizaci zemědělství č. 7/2018.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *