Novinky na veletrhu Techagro

Jak se jmenuje největší odborný veletržní komplex svého oboru ve střední a východní Evropě s tradiční účastí předních světových firem a kde se koná? Tak jednoduché otázky nemohou určitě nikoho zaskočit. Jde o veletrhy Techagro, Silva Regina a Animal Vetex, které se uskuteční od 21. do 25. března v Brně. V tuto dobu zaplní brněnské výstaviště pokrokové technologie, stroje, příslušenství i živé exponáty. Očekává se také velká účast domácích i zahraničních návštěvníků

Na letošní mezinárodní trojlístek veletrhů připravují vystavovatelé řadu novinek. Zde jsou některé z nich

Nový žací mačkač
Žací mačkač Kuhn FC 703 RA se záběrem 7 m naleznou návštěvníci brněnských veletrhů v expozici berounské společnosti Topagri v pavilonu V. Je určen do kombinace s traktory s otočným řízením. Zapojuje se do tříbodového zadního závěsu a traktor se s ním může pohybovat směrem vzad stejnou rychlostí, jako traktor bez otočného řízení s nesenou žací trojkombinací jedoucí směrem vpřed. Obsluha má dokonalý výhled na práci mačkače v celé šířce záběru, aniž by musela neustále otáčet hlavu dozadu, nebo jí vadil ve výhledu motor, tak jako v případě připojení žací lišty do předního tříbodového závěsu. Toto provedení umožňuje výborně vysekat okraje pozemků a také díky dokonalému kopírování nerovné a členité pozemky.
Žací mačkač tvoří dvě dělené žací lišty uprostřed spojené kulovým kloubem. Z přepravní do pracovní polohy se skládají jednoduše hydraulicky. Mačkač je vybaven prstovým kondicionérem vhodným pro sklizeň travních porostů, nebo shazovacím dopravníkem pro tvorbu jednoho řádků až ze 14 metrů. Dalšími charakteristickými znaky jsou hydro pneumaticky odpružené žací jednotky, centrální elektrické mazání všech mazacích míst a jednoduchá agregace s traktorem. Pracovní rychlost je až 15km/hod.

Vyvážecí vlek Pfanzelt
Nový lehký vyvážecí vlek se žebřinovým rámem Pfanzelt S-line 9242, opět z nabídky společnosti Topagri, je vhodný pro traktory o výkonu od 80 koní. Vyznačuje se zajímavým konstrukčním provedením, po vzoru nákladního automobilu Praga V3S má sešroubovanou konstrukci. Tento technický detail má hlavní výhodu v extrémní pružnosti a možnosti zkrutu. Díky tomu i plně naložený vlek v extrémních terénech nepopraská. Samozřejmostí je otočná oj, která umožňuje projet i ty nejtěsnější lesní prostory.
Nedílnou součásti všech vyvážecích vleků jsou hydraulická ramena, která v případě S-line vyvážečky mohou být dodána dvě. První s dosahem 6,7 m a druhé s dosahem 7,2 m. Obě ramena mají obrovskou sílu a jsou schopné ve 4 m od středu vyvážecího vleku zvednou čistou tunu nákladu. Díky tomu se výrazně zrychlí práce, ale také se dosáhne vyšší bezpečnosti, neboť se surovina nemusí dvakrát překládat, ale naloží se hned na první pokus.

Austrodiesel s novými traktory
Na veletrhu Techagro představí společnost Austrodiesel nové traktory Massey Ferguson 7497 a 7499. Oba jsou vybaveny motorem Agco Sisu Power se zdvihovým objemem 7,4 litrů a plynulou převodovkou Dyna-VT. Jmenovitý výkon modelu MF 7497 je 151 kW/205 k, maximální výkon pak 225 koní. Silnější model MF 7499 dosahuje jmenovitého výkonu 162 kW/220 k, maximální výkon je ještě o 20 koní větší.
Nové typy traktorů MF 7497 a MF 7499 se vyznačují mimořádnou výkonností, komfortem a hospodárným provozem. Zdokonalené motory dodávají větší tahovou sílu při nižších otáčkách, což má vliv na hospodárnost a vysokou produktivit. Převodovka Dyna-VT s plynule proměnným převodovým poměrem umožňuje řidiči optimalizovat jednotlivé práce při použití libovolné kombinace pojezdové rychlosti vpřed a otáček motoru. Obsluha je usnadněna vlevo umístěnou ovládací pákou Power Control. Výraznou novinkou je systém dynamického řízení traktoru (Dynamic Tractor Management -DTM), který reguluje otáčky motoru podle zatížení tak, aby byl dosahován maximální výkon při současně minimálních otáčkách motoru, a tím i minimální spotřeba paliva a nízká hladina hluku.
Robustní přední náprava zajišťuje výjimečné manévrovací schopnosti a umožňuje sjednocenou činnost integrovaného systému předního závěsu (Integrated Front Linkage System-IFLS)s volitelným předním vývodovým hřídelem. Systém odpruženého zavěšení přední nápravy QuadLink poskytuje zvýšený komfort a větší tahovou sílu bez omezení manévrovacích možností. Hydralock zajišťuje skutečný pohon od všech čtyřkol. Uživatelé ocení citlivou hydraulickou soustavu se snímáním zatížení a s průtočným množstvím 110 nebo150 l/min i elektronicky řízený závěs Massey Ferguson. Prostorná kabina nabízí nízkou hladinu zvuku70 d(B)A a usnadňuje řízení při použití nastavitelného dvoustupňového pneumatického odpružení Dual-Stage. SystémDatatronic3 umožňuje kompletní monitorování, automatické řízení a přímý záznam pracovních údajů, které lze přenášet pomocí paměťové karty SD. Novinkou je automatické navádění traktoru do záběru Auto Guide2.

Klíčové informace
-Trojlístek letošních mezinárodních veletrhů Techagro, Silva Regina a Animal Vetex se opět stane přehlídkou špičkových inovací zemědělské, lesnické a veterinární techniky.
-Vystavovatelé připravili pro návštěvníky řadu novinek, z nichž mnohé budou soutěžit o cenu Grand Prix.
-Brány brněnském výstaviště budou otevřeny od 21. do 25. března.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *