Novinky na veletrhu Techagro (IV)

Na brněnském výstavišti se od 21. do 25. března uskuteční trojlístek veletrhů Techagro, Silva Regina a Animal Vetex. Přes nepříznivé ekonomické podmínky v řadě odvětví českého hospodářství zůstává rozsah veletrhů v oblasti zemědělské, lesnické i veterinární techniky zachován. Pro návštěvníky budou připraveny nejen stovky exponátů včetně mnoha novinek, ale také bohatý doprovodný program. Do Brna se určitě vyplatí přijet.

Návštěvníci by měli zajít do expozice společnosti MANATECH CZ, která na českém a slovenském trhu prodává zemědělské, lesnické, stavební a komunální stroje. Jako akreditovaný zástupce výrobců Quicke, Trima McHale, Dieci, Trejon, Palazzani, Binderberger atd. zabezpečuje kompletní záruční a pozáruční servis a dodávky náhradních dílů. Vyrábí vlastní lesnické nástavby pro různé značky kolových traktorů a vyvážecí přívěs Woodman.

Čelní nakladače
Čelní nakladače Quicke a Trima vyrábí společnost ALÖ ve Švédsku. V nabídce pro více než 1500 modelů traktorů od 35 kW do 220 kW je široký sortiment agregačních rámů. Nová generace nakladačů Quicke Dimension a Trima Plus je vybavena několika patenty:
 LCS – nový hydraulický systém ovládání funkcí nakladače;
 Q valve – kompaktní hydraulický ventil;
 kovaná příčná vzpěra kvadratického průřezu obloukově tvarovaná;
 konstrukce nosiče nářadí.
LCS systém je inovativní ovládání hydraulických funkcí. Zvyšuje využitelnost nakladače, efektivitu a bezpečnost, šetří náklady, čas a životní prostředí. Je k dispozici pro traktory s hydraulikou s otevřeným středem, nebo load sensing.
Q valve zabezpečuje rovnoměrný paralelní pohyb ramen nakladače a rotaci nářadí. Umožňuje připojit další dvě hydraulické funkce, tlumení rázů a chrání stroj před poškozením rázovým zatížením vlastními šokovými ventily.
Kovaná příčka zaručuje bezkonkurenční pevnost nakladače a možnost využití pro práce bez jakýchkoliv omezení. Zvyšuje prostor pro další výbavu traktoru, nesnižuje viditelnost z kabiny a účinnost předních světel.
Nosič nářadí je vybaven „kapsami“, v nichž obsluha vidí háky nářadí, snadno k nim najede a zaklopením nosiče nářadí automaticky upne.

Vyvážecí přívěs Woodman
Poprvé je pro traktorový vyvážecí přívěs použita unikátní konstrukce forwarderového provedení. Profesionální nakládací rameno Cranab zabezpečuje vysoký výkonkterý je srovnatelný se stejně velkým speciálním forwarderem. Maximální průchodnost v terénu díky vlastnímu pohonu a uzávěrce diferenciálu v kombinaci s přepravní rychlostí traktoru až 40 km/hod. umožňují nasazení v těžkých terénech a zároveň přepravu dřeva po veřejné komunikaci, případně přepravu samotného stroje na další pracoviště po silnici bez potřeby nakládky přívěsu na podvalníky. Uživatelé ocení 100% výkon za poloviční náklady, širší možnost využití a univerzálnost soupravy bez jakýchkoliv kompromisů. Použité komponenty zaručují vysokou spolehlivost a dlouhodobou životnost při nízkých provozních nákladech.
Energii mechanickému pohonu dodává vlastní pístové čerpadlo s variabilním průtokem, které roztáčí hydromotor spojený s diferenciálem kloubovou hřídelí. Poloosy přenášejí točivý moment na koncové převody. Stroj je vybaven uzávěrkou diferenciálu, maximální rychlost při zapnutém pohonu náprav je 5 km/hod, při vypnutém 40km/h. Není třeba vypínat pohon, při překročení nastavené rychlosti je obsluha varována červeným světlem.

Traktor Valtra série S
V expozici firmy Topagri v pavilonu V naleznou návštěvníci traktor Valtra série S. Filosofií těchto traktorů je maximální výkon, univerzálnost a komfort bez kompromisů. Stejně jako ostatní modely traktorů Valtra, i série S se vyrábí tak, aby odpovídala individuálním potřebám každého zákazníka, odolávala nejdrsnějším klimatickým podmínkám a nabízela nejvyšší úroveň technických parametrů.
Řada Valtra série S nabízí celkovou hospodárnost a pohodlí ve spojení s moderní technologií a nejnovějším inteligentním řídicím systémem traktoru. Výkonný motor s převratnou technologií snižování emisí, bezestupňová převodovka, komfortní kabina, hydropneumatické odpružení přední nápravy, plně programovatelná výkonná hydraulika, systém otočného řízení a další vlastnosti dělají z těchto traktorů univerzální stroj překonávající limity tradičních kolových traktorů. Prostorná kabina poskytuje vynikající výhled ve všech směrech. Snadno ovladatelné a přehledně umístěné hlavní ovládací prvky na nastavitelné loketní opěrce vytvářejí spolu s celkovým provedením kabiny ideální komfortní prostředí pro obsluhu.

Návěs s výtlačným čelem
Dvounápravový návěs Maraton Profi-Press 23-70 s výtlačným čelem o celkové hmotnosti 23 tun z nabídky společnosti Topagri nabízí vysokou univerzálnost a širokou oblast svého využití, neboť se hodí pro přepravu nejrůznějších materiálů. Jednou ze základních vlastností vozů Maraton je pozinkovaný rám svařený z profilů dvojité C a vysoce kvalitní zpracování. Čelo je tlačeno dvěmi dvojčinnými hydraulickými válci, speciální lišty okolo zaručují absolutní těsnost. Dokonalé vyprázdnění návěsu umožňuje vyklonění výtlačného čela.
Nápravy jsou odpruženy pomocí parabolických per a společně s odpruženou ojí zajišťují vysoký komfort a bezpečnou jízdu a řízení. Na přání může být návěs vybaven hydraulicky řiditelnou nápravou (s nuceným řízením) anebo vlečnou řiditelnou nápravou. Nízké těžiště zaručuje nejvyšší stabilitu i při vykládce v silážních jámách, na svazích a v náročných podmínkách. Tento vůz je pomocníkem a spolehlivým partnerem zejména pro větší podniky a poskytovatele služeb.

Klíčové informace
 Trojlístek veletrhů Techagro, Silva Regina a Animal Vetex se na brněnském výstavišti uskuteční od 21. do 25 března.
 Pro návštěvníky je připravena široká nabídka techniky včetně mnoha novinek.
 Chybět nebude ani bohatý doprovodný program.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *