18.11.2015 | 10:11
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Kompletní sortiment z jedné ruky

Nedílnou součástí sortimentu firmy Pöttinger jsou stroje na zpracování půdy a setí. Závěsná technika z této oblasti byla na stánku v průběhu veletrhu Agritechnica rovněž prezentována. K největším novinkám patří secí stroj Tegosem, který je určen jako řešení pro provádění přísevů trvalých travních porostů či porostů vojtěšek, jako zařízení pro současné setí podsevů spolu se setím hlavní plodiny či setí meziplodin spolu se zpracováním půdy.

Secí stroj Tegosem lze agregovat jak s návěsnými, tak i s nesenými stroji na zpracování půdy firmy Pöttinger. Součástí dodávky je připojovací konzola, lávka pro přístup a standardně dva dávkovací válečky. Stroj umožňuje setí nejrůznějších druhů plodin: od hořčice přes trávy a řepku až po hrachy nebo boby.

Další novinkou, kterou ale již někteří zemědělci v ČR znají, jsou pneumatické secí stroje Aerosem A řady 1002. Jejich velkou předností je možnost osazení precizním výsevním ústrojím PCS a inteligentní rozdělovací hlavicí IDS (na přání). Tím se rozšiřuje využitelnost jak pro klasický úzkořádkový výsev, tak i pro setí širokořádkových plodin včetně možného přihnojování. Nově jsou tyto stroje vybaveny nasávacím tubusem, díky kterému je do hydraulicky poháněného ventilátoru nasáván čistý vzduch bez prachu a bez rostlinných zbytků, které by mohl případně zvířit předřazený stroj na zpracování půdy.

Výraznou novinkou firmy Pöttinger jsou také radličky Durastarr, vhodné pro případ nasazení půdozpracujících strojů za obtížných půdních podmínek (s vysokou abrazivostí). Potom zajistí delší životnost oproti standardním verzím.*

Více informací přinese časopis Mechanizace zemědělství 1/2016.

 

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down