Novinky přitahovaly pozornost

Rakouský rodinný výrobce, firma Pöttinger, je dlouhodobě aktivní na mezinárodních trzích, včetně České republiky. Pro návštěvníky z celé Evropy připravila na veletrhu Agritechnica rozsáhlou expozici své závěsné techniky pro sklizeň pícnin, zpracování půdy a setí. Kromě známých strojů v ní byly zastoupeny i četné inovace či úplné novinky na nadcházející sezónu.

Příznivci této firmy si jistě vybaví obrázek z veletrhu Agritechnica v roce 2013, kde byl mimo jiné k vidění také válcový balík, obalený černou fólií, s nápisem, poukazujícím na otevřenou budoucnost. O dva roky později si všichni návštěvníci mohli prohlédnout výsledek intenzivního vývoje v této oblasti – svinovací lisy nové generace s označením Impress.

Jejich sortiment je zcela kompletní a zahrnuje jak provedení s pevnou, tak i s variabilní lisovací komorou, případně jako kombinace na jednom podvozku včetně baličky. Na stánku byl k vidění lis Impress 125 F Master a dále vlastní kombinace svinovacího lisu s baličkou firmy Pöttinger: Impress 185 VC PRO. Stroj umožňuje v průběhu lisování hmoty zároveň i provádět ovíjení dalšího balíku pomocí dvouramenné baličky.

Všechny lisy Impress budou nabízeny ve dvou provedeních: jednodušším Master a v profesionální výbavě jako verze Pro. U žacích strojů NovaCat došlo k inovacím v oblasti pohonu: k pohonu slouží ozubená kola, která mají špičatější zuby, a v záběru jsou vždy tři z nich. Díky tomu se točivý moment může rovnoměrněji rozložit.

Sortiment diskových žacích strojů se rozšířil o stroj NovaCat 352 V. Zájemcům o vzadu nesený žací stroj o záběru 3,5 m se zařízením pro úpravu píce je možné již také vyjít vstříc novým modelem NovaCat 352 H ED.*

Více informací přinese časopis Mechanizace zemědělství 1/2016.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *