Novinky pro zpracování půdy, setí i sklizeň pícnin

Firma Maschio Gaspardo bude v průběhu veletrhu SIMA 2017 prezentovat velké množství strojů ze svého širokého výrobního programu. K novinkám patří rotační brány Jumbo. Stroj je v hydraulicky sklopném provedení a bude se vyrábět v pracovních záběrech 6, 7 a 8 m.

Je osazen zvětšenou převodovkou s vylepšenou ventilací, a tedy vhodnou i pro dlouhodobé zatěžování. Rotační brány Jumbo je možné využívat i v těžkých podmínkách, v silně proměnlivém či skalnatém terénu a v kamenité půdě.

Stroj prošel úpravami tak, aby bylo možné jej agregovat s traktory o výkonu motoru až 550 k. Překonstruovány byly převodovky, a aby vznikající síly bylo možné spolehlivě absorbovat, je taktéž zesílený rám. Speciální Combi verze dovoluje využívat rotační brány společně s výsevní lištou, takže lze provádět zpracování půdy před setím a výsev zároveň. Stroj je tedy koncipován na základě požadavků velkých podniků a poskytovatelů služeb v zemědělství, kteří chtějí maximální výkonnost.

Také v secích strojích se představí novinka. Pod názvem Corona XForce se skrývá kombinace secího stroje a krátkých talířových bran. Jedná se o univerzální stroj pro vysokou výkonnost a snížení nákladů na zakládání porostů. Talířové brány jsou kombinovány s výsevní lištou nové konstrukce Xforce, přičemž se tento systém umí adaptovat na všechny pracovní podmínky. Bez omezení kvality setí je Corona XForce vhodná pro velké a středně velké zemědělské podniky. Bude se vyrábět v provedení s pevným rámem a šířkou záběru tři a čtyři metry, a dále s rámem sklopným v pracovních záběrech čtyři a šest metrů.

Magnetem pro návštěvníky bude také svinovací lis Extreme 365 ve speciální Black edici.*

Více informací v Mechanizaci zemědělství č. 2/2017.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *