22.10.2001 | 10:10
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Novinky u firmy Krone

Firma Krone je jedním z mála rodinných podniků, které se vyskytují na trhu ze zemědělskými stroji a kterým se daří udržet si svou naprostou suverenitu. Díky obrovským investicím do vývoje a zejména výroby dokázala posílit svůj podíl na celosvětovém trhu. Během prvních dnů měsíce září pozvala firma Bernard Krone Ltd. své obchodní partnery a novináře z celého světa ke slavnostnímu otevření nového zákaznického centra.

Nově upravené prostory s názvem Drive&Train se staly místem pro školení, odborné semináře, předvádění strojů a současně společenským centrem pro obchodníky i provozovatele zemědělské techniky Krone.
Firma Krone neustále zvyšuje svůj podíl na celosvětovém obchodě ze zemědělskou technikou. Výrobky pocházející z velice moderní továrny v městečku Spelle jsou známy po celém světě. Export zemědělských strojů tvořil v minulém roce 53 % obratu a pro letošní rok plánují 58% podíl zahraničních obchodů na celkovém obratu firmy.
Drive & Train - centrum pro zemědělce
"Drive! znamená zkušenost získanou při provozu strojů a "Train" školení a další vzdělávání obchodních partnerů a zákazníků. Pod tímto mottem budou obchodníci a zemědělci nacházet místo pro vzájemné předávání zkušeností, místo pro seznamování se s novými stroji a technologiemi a v neposlední řadě i místo pro odbornou diskusi. Odborníci z řad zaměstnanců firmy Krone budou k dispozici všem návštěvníkům, kteří projeví zájem o problematiku sklizně píce.
Na rozloze 20 000 m2 byl představen nový koncept podpory prodeje zemědělské techniky. Má za úkol pomoci obchodním partnerům obstát na stále náročnějším světovém trhu se zemědělskou technikou. Pět výrobních hal dříve používaných jako prostory pro skladování, bylo přeměněno na prostornou výstavní místnost se školícími místnostmi, multimediální halou pro rozsáhlé společenské akce a připojenou technickou halou pro školení obchodních partnerů a zákazníků. Ve výstavní hale jsou vystaveny všechny výrobky nesoucí značku Krone. Do nových prostor byla přesunuta i prodejna propagačních materiálů a firemních ochranných pomůcek.
Zatím co 2800 m2 celkové plochy je k dispozici jako školící a výstavní prostory, předváděcí a zkušební polygon zabírá zbylých 17000 m2. Je postaven tak, aby připomínal co nejvíce podmínky denního provozu zemědělských strojů. V tomto prostoru má možnost každý návštěvník firmy Krone vyzkoušet si ovládání strojů a jejich chování při přejíždění různých nerovností.
Nejmodernější stroje, nemodernější postupy- vysoká kvalita
U příležitosti otevření nového zákaznického centra firmy Krone jsme měly možnost navštívit i výrobní prostory. Továrna, kde se vyrábí zemědělské stroje pro sklizeň pícnin, je postaven na 31 hektarech, z toho je 11 ha výrobních hal. Firma Krone každoročně investuje nemalé prostředky do výrobních zařízení. Tato skutečnost je při prohlídce výrobních prostor znát na první pohled. Výrobní linky jsou osazeny CNC stroji a svařovacími automaty. Vrtačky, frézy, soustruhy, takové stroje už tu najdete jen v části pro výuku studentů. V celém závodě se vlastně nic nevrtá. Veškeré dělení materiálu včetně výroby otvorů tu provádí na plasmových řezacích strojích.
Tady v Krone se zaměřili na výrobu jen těch části strojů, které se točí. Ostatní díly jsou dodávány subdodavatelsky. Pro funkčnost strojů jsou nejdůležitější pracovní části a ty se většinou točí. Tam se tvoří vibrace a ty potom způsobují problémy. Proto v Krone sází na své stroje a své pracovníky.
Slovo pracovníky jsem použil schválně, nejedná se totiž o klasické zaměstnance jak jsme u nás zvyklí. Ve firmě Krone pracuje 650 lidí na živnostenský list. Je zde používán tzv. hnízdový způsob řízení, kdy vedoucí jednotlivých part soutěží mezi sebou o jednotlivé zakázky. Zakázku získá ten, kdo zajistí nejkratší výrobní čas a především nejvyšší kvalitu. Ta je potom samozřejmě důkladně kontrolována a případné nedostatky se projeví ve finančním ohodnocení pracovníků a zejména v jejich možnosti získat další zakázku. Tak jsou pracovníci motivováni k jednoznačné orientaci na kvalitu odvedené práce.
Jednou z největších investic za poslední desetiletí bylo vybudování linky na povrchovou úpravu a ochranu proti korozi. Za 20 milionů marek postavili linku jaká je k vidění jen u nejšpičkovějších automobilek. Všechny díly, které budou použity k montáži projdou touto povrchovou úpravou. Díly se nejdříve odmastí, potom prochází otryskáváním, pak se znovu odmastí a teprve potom dochází k několika stupňovému nanášení všech vrstev ekologických barev. Vany k namáčení a sušení jsou tak velké že se do nich vejde celý rám sběracího vozu. Celý proces povrchové úpravy dílů trvá 6 hodin a 30 minut. Po této době je díl přípraven k použití při montáži.

Novinky pro Agritechniku
Slavnostní otevření nových prostor spojila firma Krone s odhalením novinek, které budou zemědělské veřejnosti představeny na veletrhu Agritechnika v Hannoveru. Měli jsme tak možnost zhlédnou mnoho vylepšení na stávajících typech strojů a především jednu žhavou novinku - sklízecí řezačku Krone BigX.

Big X pro nejvyšší výkon
Tento stroj předčil svými parametry i ta nejodvážnější očekávání. Velká efektivnost na kterou jsme u strojů značky Krone zvyklí je jednou z hlavních předností nové samojízdné řezačky Big X. Od svého představení mají prototypy tohoto stroje za sebou mnoho hektarů s výbornými výsledky. Během dlouhodobého testování byla sklízecí řezačka stále vyvíjena, a nyní se ukazuje jako výjimečný stroj z vynikající kvalitou práce a vysokým výkonem.
Stroj může být vybaven třemi typy motorů Daimler-Chrysler o výkonu od 605 do 780 koní.
Sklízená hmota až ze 12 řádků kukuřice je k řezacímu ústrojí dopravována 800mm širokým vkládacím ústrojím, které je tvořeno šesti hydraulicky poháněnými vkládacími válci. Na řezacím bubnu o průměru 660 mm je ve tvaru do V umístěno 28 řezacích nožů.
Přepravní rychlost až 40 km/h snižuje časy přejezdů a zlepšuje tak zapojení do sklizňového řetězce. Další předností sklízecí řezačky Krone BigX je automatické řízení otáček motoru podle zatížení vkládacího ústrojí, takže motor nepracuje neustále v plných otáčkách a tak dochází ke snížení spotřeby paliva.
BigX nabízí nový pohled na výkonnost strojů, jeho výkonnost až 10 ha za hodinu v senáži a 4ha/h v kukuřici. Díky svým parametrům se bezesporu stane vlajkovou lodí a ozdobou obchodní nabídky firmy Krone.

Big M II pokračování odzkoušeného
Nový Big M II znamená ještě větší údernou sílu a ekonomickou efektivnost. Při pohodlí srovnatelném s jízdou v automobilu dosahuje Big M II nečekané výkonnosti. K vysokým výkonům přispělo zvýšení výkonu motoru z 220 na 260 kW a tři nové žací lišty s kondicionéry EasyCut o celkovém záběru 9,7 m. Tak se dá velice stručně charakterizovat přínos nové řady strojů Krone Big M II.

Big Pack už i bez řezání
Na výstavě Agritechnika v Hannoveru bude firma Krone nabízet i lisy na hranaté balíky Big Pack VFP bez řezání. Jedná se o logické rozšíření lisů na hranaté balíky. Lisy Krone Big Pack dosahují díky své konstrukci největšího stlačení a největších výkonů. Nové sběrací a vkládací ústrojí umožňuje kvalitní stlačení balíků i při malém množství hmoty

Nové lisy pro širší řádek
Čtyři nové modely ve své řadě lisů na kulaté balíky má firma Krone pro své zákazníky připraveny pro další sezónu.Nové modely Round Pack 1260/1560 a Vario Pack 1560/1860 vychází z provozem osvědčených lisů na kulaté balíky. Jako novinka je na těchto strojích použito 1,95 m široké sběrací ústrojí, které zaručuje dokonalé sesbírání i toho nejširšího řádku.

Shrnovač Svardo 8.81 připraví před řezačku
Nový dvourotorový shrnovač Svardo 8.81 má měnitelný pracovní záběr od 7.8 m do 8,81 m. Díky svému záběru a výkonnosti je ideálním strojem pro přípravu řádků před sklízecí řezačku. Tandemové nápravy obou rotorů umožňují bezchybné kopírování povrchu pozemku a dokonalé shrnutí materiálu do řádku

Neustálé rozšiřování nabídky firmy Krone bude prezentováno na výstavě Agritechnika v Hannoveru. Krone tak dokumentuje svoje postavení na trhu se stroji pro sklizeň píce. Čeští a slovenští zemědělci, kteří nenavštíví výstavu v Hannoveru budou mít možnost blíže se s těmito novinkami seznámit ve stánku firmy Toko a.s.na příští výstavě Tech Agro v Brně.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down