Novinky u manipulátorů

Světový výrobce JCB vyrábí zemědělské stroje od roku 1945 s vědomím, že toto odvětví vyžaduje tu nejvyšší úroveň výkonu a produktivity. Kompletní zemědělský sortiment na českém trhu nabízejí oficiální zástupci této renomované značky – společnosti Pekass a Lukrom.

Široký sortiment manipulační techniky

Vlajkovou lodí JCB jsou teleskopické nakladače. Jejich vysoká kvalita a velká zůstatková hodnota je dána především tím, že veškeré hlavní komponenty, ať už motor, převodovku či nápravy, si vyrábí firma sama. Zemědělci si mohou vybírat z 28 modelů s motorem o výkonu 38 kW/51 k až 108 kW/145 k, jejichž nosnost se pohybuje od 1500 do 6000 kg a výška zdvihu dosahuje 4 až 9,5 metru.

Kompaktní kolové nakladače série S a Agri byly vyvinuty speciálně pro zemědělské nasazení. Jde o stroje s paralelním zdvihem, šestistupňovou převodovkou a samosvornými nápravami. Tři modely S s výkonem 108 kW/145 k až 172 kW/230 k mají velmi vhodný poměr výkonu a hmotnosti pro nasazení v zemědělské praxi. Dvacet koní na jednu tunu je skoro dvakrát více, než mají konkurenční stroje. Největší řada Agri s pěti modely je vybavena motory o výkonu 81 kW/109 k až 186 kW/250 koní. Tři modely nejmenší řady Agri s motory o výkonu 28 kW/37,6 k až 56 kW/75 jsou ideální stroje do živočišné výroby. Zapomenout nelze ani na čtyři všestranné kolové nakladače Telemaster s výkonem motoru 48 kW/65 k až 108 kW/145 k, které unesou 1100 až 1750 kilogramů.

V zemědělské praxi lze využít i smykem řízené nakladače JCB, jejich unikátnost spočívá v tom, že mají rameno na jedné straně stroje. Zemědělci mohou vybírat ze 17 modelů s motorem o výkonu 36 kW/48 k až 55 kW/74 k, s kolovým nebo pásovým podvozkem a s radiálním nebo vertikálním zdvihem. Jejich nosnost se pohybuje od 612 do 1495 kg.

Nejvýraznější novinky u manipulační techniky JCB:

Odtlakování vnějšího hydraulického okruhu (lepší pro obsluhu)
Regenerativní hydraulika (rychlejší práce a úspora paliva)
Vylepšení tlumení dorazů (zasunutí a spuštění ramene)
Vyklepávání lžíce (lepší pro obsluhu)
Automatické odpružení ramene (lepší pro obsluhu)
Automatická reverzace ventilátoru chladiče (lepší pro obsluhu)
LED pracovní světla (snížení spotřeby el. energie a s tím spojená úspora paliva)
Pracovní světlomet vzadu nad tažným (lepší pro obsluhu)
Výškově nastavitelný závěs pro přívěs (lepší pro obsluhu)

 

Mgr. Mirko Drkal,Pekass a.s.

 

 

 

 

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *