01.04.2023 | 06:04
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Novinky u mlátiček pro letošní modelový rok

Na Dnu otevřených dveří společnosti AGRI-TECH s.r.o. ve Slavkově u Brna byly k vidění i sklízecí mlátičky Claas. Novotou se leskly dva Lexiony 6700. Tyto mlátičky jsou vhodné pro podnik střední velikosti či ke sklizni v podmínkách Vysočiny.

Novinkou pro rok 2023 je možnost na přání vybavit Lexion 6700 větším zásobníkem zrna o objemu 12 500 l, Lexion 7600 zásobníkem o objemu 13 500 l a Lexion 6600 zásobníkem o objemu 11 000 l. Pro modelový rok 2023 Claas také rozšířil funkcionality systému Cemos. Nové, na bázi dialogu s obsluhu v systému Cemos Dialog fungující měření ztrát zrna nyní dovoluje ještě přesnější kalibraci senzorů pro měření ztrát. Cemos Dialog přitom obsluhu krok za rokem provádí skrz kompletní proces kalibrace, aby nedocházelo k chybám v měření ztrát a zadávání hodnot.

Pro usnadnění koordinace činnosti mlátiček, pracujících ve flotile, jsou funkcionality systému Cemos rozšířeny o Cemos Connect. Sklízecí mlátička Lexion může na jednu nebo více dalších mlátiček přenést data o svém aktuálním nastavení. A to na základě principu vysílače a přijímače. Systém Cemos Connect dovoluje i přenos dat prostřednictvím aplikace Claas Telematics na mobilní elektronická zařízení, jako je inteligentní mobilní telefon. V případě potřeby optimalizace činnosti se pak nechají optimální nastavení prostřednictvím telemetrie přenést na všechny mlátičky ve flotile. Ty pak pracují s tím nejefektivnějším možným nastavením. Systém Claas Telematics zároveň dokumentuje pracovní údaje, dráhy pojezdu, výnosová data a přenáší je do cloudového úložiště. Od roku 2023 je systém Cemos Connect dostupný pro všechny sklízecí mlátičky Lexion a Trion s počítačem Cemos.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down