26.03.2024 | 07:03
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Novinky u odstředivých rozmetadel Amazone na Agritechnice

Firma Amazone jako tradiční výrobce zemědělské techniky je v kontaktu se zemědělci a hledá vhodná řešení problémů praxe. I přes high-tech výbavu rozmetadel Amazone může docházet k nepřesnostem v aplikaci z důvodu chyb při ovládání rozmetadla při práci na poli a volbě způsobu zpracování konkrétních pozemků. Proto firma Amazone vyvinula systém GPS-Scenario Control, který dovoluje práci s rozmetadlem automatizovat.

Na základě předem připravených scénářů dovoluje systém GPS-ScenarioControl automatizovat určité funkce rozmetadel Amazone a vyhnout se tak chybným povelům. Princip spočívá v tom, že se nejdříve na pole vydá zkušená obsluha.

Automatizace předchází chybám

Se systémem Amazone GPS-ScenarioControl se (po stlačení tlačítka nahrávání) automaticky zaznamenají všechny trajektorie pojezdů, směr jízdy a místa zapnutí a vypnutí rozmetadla i systémů pro hraniční rozmetání. Vše je následně zobrazeno na terminálu. Systém je integrován v terminálu AmaTron 4. V následné aplikaci pak řidič na výpomoci jen aktivuje předem uložený scénář. Rozmetadlo Amazone pak provádí všechny uložené kroky samočinně a ve správnou chvíli.

GPS-ScenarioControl se postará o to, aby byly různé systémy pro hraniční rozmetání v činnosti na správných místech. I s řidiči na výpomoci za volantem může být zajištěna rovnoměrná aplikace minerálních hnojiv. Systém GPS-ScenarioControl odlehčuje řidiči traktoru. Byl jako novinka prezentován na stánku společnosti Amazone na veletrhu Agritechnica 2023 v Hannoveru, spolu s další novinkou, systémem CurveControl.

Kompenzace při zatáčení

CurveControl je volitelný prvek v software pro ovládání rozmetadla Amazone. U odstředivého rozmetadla dokáže tento nový systém v průběhu zatáčení automaticky přizpůsobovat příčné rozdělení hnojiva zatáčce a korigovat vychýlení rozmetacího obrazce. Výsledkem je rovnoměrnější vývoj porostů, eliminace zbytečného přehnojování ploch uvnitř zatáček a rozhozu hnojiva i do oblastí mimo pozemek.

Více informací v Mechanizaci zemědělství.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down