09.09.2022 | 07:09
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Novinky u velkých mlátiček

Fendt prezentoval na Tiskové konferenci 2022 zajímavé novinky pro mlátičky modelové řady IDEAL. Jsou odpovědí na to, aby uživatelé mohli se stroji pracovat ještě efektivněji. Zároveň rostou i požadavky na obsluhy.  

Plně automatizovaný souvraťový management ubírá řidiči práci na souvratích. Fendt IDEAL je již nyní dostupný se systémem Fendt VariotronicTI Turn Assistant. Stroj se otáčí automaticky podle předem vypočtených a zadaných sekvencí. V módu práce do záhonů zpracovává mlátička pozemek v malých záhonech, vyprazdňovací dopravník se nachází vždy na již sklizené části pole. To usnadňuje překládku zrna za jízdy. Pro práci s adaptéry o menší šířce záběru anebo při sklizni zrnové kukuřice je k dispozici speciální režim otáčení Keyhole. A pokud sklízí pozemek větší počet mlátiček najednou, pak celý proces usnadňují otáčky v režimu U-Turn.

Systém Fendt VariotronicTI Turn Assistant zabraňuje provádění nepřesného otáčení se strojem, šetří drahocenný čas a ulehčuje řidiči. Odpadá zbytečné manévrování s velkou sklízecí mlátičkou. Pozemky jsou sklízeny efektivně a precizně, čímž se šetří půda a snižuje spotřeba paliva.

Od teď nabízí Fendt pro Ideal různé délky vyprazdňovacího dopravníku – 7 m (S), 8,40 m (M) a 9,90 m (L), které nahrazují dosavadní provedení. Lépe lze plnit vysoké návěsy. Stroje Ideal T s pásy budou od roku 2023 k dispozici s pohonem pojezdu Heavy Duty, jenž zajistí vyšší rychlosti i v kopcovitém terénu.*

 

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down