02.05.2014 | 11:05
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Novinky v červené barvě

Česká výrobní společnost SMS CZ představila na Techagru celou řadu nových i léty praxe prověřených strojů. SMS CZ se specializuje na výrobu strojů pro zpracování půdy a setí, ale ve svém portfoliu má i stroje pro obhospodařování trvalých travních porostů.

SMS CZ je firmou, jenž se může pochlubit proniknutím za hranice českého trhu. Dokonce Více než 70% strojů je prodáváno mimo Českou republiku V Evropě je jedním z nejdůležitějších trhů Francie, ale červené stroje najdeme prakticky po celém světě.
Důkazem toho jsou například Cambridge válce vystavené na výstavě Techagro, které ve svém šestimetrovém provedení našly uplatnění až na druhém konci světa, na Novém Zélandu. Cambridge válce nejsou novým strojem v sortimentu, ale díky práci v různých koutech světa dostaly do vínku celou řadu adaptací a variant.
Na Novém Zélandu obstály díky své robustnosti, která je potřeba i na českých polích, kde stroj ročně uválí tisíce hektarů. Adaptovány na těžké a zejména kamenité půdy musely být i ložiska válů, která mohou mít gumové domečky, ty tlumí rázy na stroj a zvyšují jeho životnost.
Návštěvníci si mohli povšimnout také lučních válů, které se v posledních letech rychle prosazují i na českém trhu. Jedním přejezdem zabezpečuje tento stroj veškeré jarní agrotechnické zásahy při údržbě luk.
Na stánku byla i celá řada novinek například mechanický secí stroj. Jeho výhodou je uložení osiva do potřebné hloubky i v půdě zpracované pouze minimalizační technologií a to při rychlosti až 15 km/h. Základem jsou dvě řady výsevných jednodiskových jednotek s tuhým uložením na gumovém silentbloku a pneumatikový válec, který každou pneumatikou upravuje dva řádky. Novinkou je nová nástavba s klasickým válečkovým secím ústrojím dodávaná z Itálie. Výhodou stroje je vysoká pracovní rychlost, která při pracovním záběru stroje tři metry, představuje efektivní setí i pro malé farmáře.
Trh si vyžádal i další novinku, kterou je dlátový kypřič HKD. Dokáže zpracovat půdu až do hloubky 60 cm a může být efektivní náhradou orby. Pokud je vybaven drobícím válcem, snadno rozrušuje hroudy a usnadňuje předseťovou přípravu.
Výstavní premiéru si na výstavě Techagro odbyl také nový kompaktor pro předseťovou přípravu půdy. Stroj má kompletně přepracovaný rám, který je nyní konstruován převážně z plochého materiálu, je lehčí a pružný. Stroj je v základní, provedení nově vybaven pružným smykem, který velmi účinně  rovná povrch a současně zpracovává hroudy. Zajímavou novinkou je také přídavný croskill válec, jenž lze pomocí plochého pera dotížit 80 kg na metr pracovního záběru.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down