20.09.2022 | 07:09
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Novinky v ovládání u rychlých traktorů

Na veletrhu Země živitelka měla svou rozsáhlou expozici společnost Pekass. Na stánku byly k vidění novinky od anglického výrobce JCB – nejen v oblasti manipulační techniky, ale také traktorů. A to konkrétně u traktoru JCB Fastrac ICON rovnou ve dvou exemplářích.

Pro ovládání plynulé převodovky Agco byl vyvinutý nový systém Smart Transmission Control. Je to systém, založený na rychlosti, který umožňuje obsluze nastavit požadovanou rychlost a nechat traktor, aby pracoval na nejvhodnějším vyvážení otáček motoru a převodového poměru tak, aby dosáhl této rychlosti při měnícím se zatížení.

Větší pohodlí a flexibilitu ovládání také umožňuje to, že jízdní režimy joysticku a pedálu již nemusí být předem předvoleny – jsou automaticky vybrány při použití kteréhokoli z ovládacích prvků. I za jízdy lze kdykoli přejít z jednoho ovladače na druhý. Jedinečná funkce umožňuje obsluze zvolit jednu ze dvou konfigurací vstupu při ovládání převodovky pomocí joysticku.

Řidiči, kteří jezdili doposud po dlouhou dobu s traktory JCB Fastrac stávajících modelů, mohou použít nastavení JCB Classic. Potom budou měnit rychlost jízdy výkyvy joysticku doleva a doprava a volit směr jízdy pohybem joysticku dopředu a dozadu.

Naopak nově příchozí obsluhy traktorů JCB Fastrac ICON mohou upřednostňovat nový formát JCB Pro. Tento režim výše uvedené funkce transponuje - takže zatlačením dopředu a zatáhnutím dozadu se změní rychlost jízdy, výkyvem doleva se ovládá směr jízdy dopředu či dozadu.*

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down