Novinky ve všech oblastech

S novinkami napříč celým výkonovým spektrem traktorů i v mnoha dalších oblastech přichází na náš trh pro tento rok výrobce John Deere. Velké traktory jsou zdokonaleny a kompaktní kategorii rozšířily nové modelové řady. Pro podniky s intenzivním chovem hospodářských zvířat a poskytovatele služeb jsou určeny nové lisy na válcové balíky.

Nepřehlédnutelné byly tradičně traktory vyšší výkonové třídy. Nové traktory oblíbených sérií 8R/RT budou dostupné již v druhé polovině tohoto roku. Konstruktéři provedli četné úpravy pro zvýšení komfortu v nové kabině.

Každý z pěti nových modelů bude mít vyšší výkon motoru zhruba o 10 k. Oblíbená převodovka AutoPowershift 16/5 zůstane k dispozici pro první tři slabší traktory. Alternativou je stále komfortní Autopowr a nově převodovka Powershift „e23“ s větším počtem rychlostních stupňů a inteligentním automatickým systémem (dostupná ke konci roku 2014). V přepracované podobě se představily traktory 7R.

Prémiovou verzí kompaktních traktorů jsou traktory řady 6RC – modely 6090RC, 6100RC a 6110RC. Zdrojem výkonu jsou čtyřválcové motory John Deere PowerTech PWX se zdvihovým objemem 4,5 l. V oblasti převodovek nabízí John Deere osvědčené mechanické skupinové verze PowrQuad Plus, AutoQuad Plus a AutoQuad Plus EcoShift.

V kompaktním provedení existuje již také série 6M. Nové traktory 6090MC, 6100MC a 6110MC mají rovněž přeplňované čtyřválcové motory PowerTech PWX se zdvihovým objemem 4,5 l, ale bez systému IPM. Spaliny jsou upravovány ve výfukovém filtru, který obsahuje dieselový oxidační katalyzátor a filtr pevných částic. Kabina, převzatá od řady 5R, má menší, kompaktní rozměry.

Také řada 5M přichází v nové generaci. Čtyři typy jsou vybaveny novými pohonnými jednotkami splňujícími normu Stupeň IIIB a lze je osadit novými čelními nakladači s označením H260 a H310.

Na Techagru se představila také jednodušeji vybavená série 5E, tvořená třemi modely s tříválcovým motorem o výkonech 55, 65 a 75 koní se sklopným ochranným rámem nebo nově i s kabinou. Ke standardní synchronizované převodovce přibyla nová varianta 12/12 s elektricky ovládaným reverzorem.

Oblíbené lisy na válcové balíky John Deere doplňuje nová řada F440M. Jedná se o nové univerzální lisy s pevnou komorou, vhodné pro sklizeň sena, slámy a senáží do balíků o průměru 1,25 až 1,35 m. Jsou vybaveny zadní stěnou Multi-Crop a osvědčeným vázáním svinovacích lisů John Deere 623. Pro sklizeň senáží je vhodná varianta lisů „Silage Special“ se speciálním konceptem lisovací komory.

Nové prémiové lisy s pevnou komorou F440R byly vyvinuty pro vysokou výkonnost a spolehlivost. Tyto R-verze lisů využívají mnoho konstrukčních celků lisů JD série 900.

Pro zemědělské podniky střední velikosti jsou určeny nové tažené modely postřikovačů řady M700(i) a M900(i). Ve standardním provedení se vyrábí s objemy nádrží 2400, 3200 nebo 4000 l a rameny o záběru od 18 až nově do 30 m. Větší kapacitu nádrže a ještě vyšší výkonnost poskytují postřikovače M900.

Na samostatném stanovišti byl prezentován systém JD Link a novinka v podobě systému Remote Display Access.*

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *