Novinky z oblasti senážních vozů

Rakouská firma Pöttinger má tradičně široký výrobní program samosběracích a senážních návěsů. Dokáže přitom reagovat na četná individuální přání svých zákazníků a současně celý program svých vozů neustále zdokonaluje. I v sezóně 2017 nabídne řadu zlepšení.

První inovací je nová oj pro svislé zatížení 3000 kg pro modelové řady vozů EUROPROFI, TORRO a JUMBO. Díky nové konstrukci tato oj dovoluje vyšší přípustné celkové zatížení o 1000 kg, což znamená i vyšší dotížení traktoru a zlepšení trakce.

Další novinkou je automatický přechod do pracovní a transportní polohy pro návěsy od řady Primo až po řadu Torro Combiline (u návěsů Jumbo je již nyní dodávána ve standardu). Tato funkce poskytuje řidiči více komfortu a usnadní mu práci, zvláště při dlouhodobém nasazení. K dalším efektům patří zvýšená světlost pro sběrač, protože automatika zároveň ovládá i zdvih oje. Obsluha traktoru si také může přímo zvolit pozici v rovině, při níž je značně zvýšena úroveň bezpečnosti při přejezdech.

Firma Pöttinger nabízí u návěsů s tandemovým podvozkem možnost nejen náběžného, ale i nuceného řízení zadní nápravy. Systém nuceného řízení u vozů s ojí se zatížením 2000 kg je přepracovaný. Nové řešení přinese zákazníkům více komfortu a delší životnost. Tyč řízení je možné zaaretovat a tím je připojování rychlejší a nájezdová ochrana ji chrání před poškozením, resp. kolizemi s pneumatikami zadní nápravy traktoru.

V souvislosti s tím, jak výrobci traktorů nabízí nové balíčky osvětlení, i firma Pöttinger přistoupila k rozšíření možné výbavy tohoto druhu u svých vozů. Pod označením LED Paket 3 se skrývá balíček osvětlení se sedmi LED světlomety, které osvětlují vůz i jeho okolí jak při sběru píce, tak i na silážním žlabu.*

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *