Novinky značky Kuhn pro letošní rok

Pro letošní sezónu připravila společnost KUHN CENTER CZ pro zákazníky v ČR řadu nových strojů na sklizeň pícnin. Jsou pro ně příznačné vysoká kvalita materiálu a robustnost, zaručující dlouhou životnost i ve velmi těžkých výrobních podmínkách a vysoká technická vyspělost, jíž francouzský výrobce věnuje velkou pozornost i u svých ostatních strojů.

Kuhn přichází s novou řadou vzadu nesených diskových žacích strojů bez kondicionéru GMD 285, 315 a 355 v záběru 2,8, 3,15 a 3,55 metru.

Tři nové zadní žací lišty

Tyto stroje využívají po desetiletí osvědčené prvky žacích strojů Kuhn, jako žací lišty složené z velkých ozubených kol, vnější ložiska disků upevněná na obou stranách a jištění disků Protectadrive. Dále pak rychlou výměnu nožů Fast-Fit, a volný přístup k žací liště, které výrazně zjednodušují údržbu.

GMD 315 – zadní lišta bez kondicioneru

Inovace spočívají v robustnější konstrukci rámu a pohonu žací lišty, který je řešen novou převodovkou, s větším výkyvem v kladném i záporném úhlu. Ten výrazně zkvalitňuje práci při sečení na strmém svahu, ale také zmenšuje přepravní rozměry. Výhodou je i velký zdvih stroje na souvrati. Inovací prošlo odpružení stroje a nový systémem ConstantFlow se silnějšími pružinami, zaručující provozní bezpečnost i při vysoké rychlosti. K přednostem všech žacích strojů Kuhn patří kvalitní práce i při vysoké pojezdové rychlosti, malý příkon a kompaktní rozměry.

Nová čelní žací lišta

Nový model čelního stroje GMD 3123 F FF s žací lištou Optidisk Elite navazuje na osvědčený model GMD 3125 F FF. Základním rozdílem je, že tento model nemá hydropneumatické odpružení, ale podélné a příčné kopírování je na principu silných vinutých pružin a kombinace listové pružiny. Závěs stroje má pevný rám s připojením CAT 2. Stroj je vhodný pro traktory o výkonu 80 až 170 koní. Standartní výbavou jsou ručně ovládané boční plastové kryty FlexProtect, nové splazy a nové pevné zavěšení stroje.

GMD 3123 F – čelní žací lišta bez kondicionéru

Čelně nesený žací stroj GMD 3123 F váží jen cca 750 kg, nezatěžuje tak příliš čelní závěs. Tento stroj, s nastavitelnou šířkou řádků od 1,3 do 1,4 m, se hodí do kombinace se zadními žacími stroji Kuhn.

Nové typy shrnovačů

Nové stranové shrnovače, které nahradily model GA 6620 a rozšířili modelovou řadu, jsou dva nové dvourotorové stroje GA 6930 a GA 7530, které vytváří boční řádky ze záběru 6,8 nebo 7,4 metru.

Tyto nové shrnovače jsou osazeny robustní dvojstupňovou redukční převodovku rotorů Masterdrive III, která je i u čtyřrotorových modelů. Robustní a široké rotory osazené 11 rameny se čtyřmi prsty jsou velice spolehlivé a zaručují dlouhou životnost i v náročných sklizňových podmínkách. U nových strojů ocení zemědělci snadné ovládání, odpružení a nově tvarovaný vysoký rám, umožňující rychlé zvedání rotorů na souvrati. Dokonalé kopírování pozemku, a tím i vysokou kvalitu sklízené píce, zaručuje 3D zavěšení rotorů a volitelný tandemový podvozek s 6 koly pod každým rotorem. Nové shrnovače se ovládají prostřednictvím ovládacího boxu z kabiny traktoru. Kromě šířky řádku a individuálního zvedání rotorů je možné systém doplnit ještě o elektrické nastavování výšky strniště. Široká je i nabídka volitelné výbavy.

Společnost KUHN rozšiřuje také nabídku vyhledávaných pásových shrnovačů MergeMaxx 950 o modely MM 760 a MM 1090. Ty si pořizují zejména velké zemědělské podniky, vlastníci bioplynových stanic či poskytovatelé služeb, kteří kladou velký důraz na vysokou kvalitu objemné píce. Jejich velkou výhodou je šetrná manipulace s pící, výrazná redukce ztrát jejích cenných částí, minimální znečištění a vysoká nutriční hodnota krmiva. Zemědělci oceňují, že tímto strojem lze vytvářet jeden středový řádek s možností změny šířky, nebo jeden či dva boční řádky na obou stranách stroje, ale i jeden boční - vlevo či vpravo - a zároveň středový řádek. Díky tomu jde o velice flexibilní shrnovač, který se dokáže přizpůsobit všem soudobým sklizňovým technologiím.

Novinky mezi lisovací technikou

Značka Kuhn a její široké řada lisů se rozšiřuje o nové modely a příslušenství. Novinky pro letošní sezónu, které pro vás výhradní dovozce značky Kuhn, firma KUHN CENTER CZ, připravila, jsou ve všech typech lisů.

Lisy s pevnou lisovací komorou.

Inovační novinkou u modelu FB 3135 OC je přídavné provedení pro obalování slisovaných balíků po obvodu dvěma fóliemi, toto provedení bylo doposud nabízeno jenom u kombinovaného lisu i-BIO. Rozšířením této nabídky o další typ, kdy toto řešení lépe utuží balík a vytěsní i vzduch z balíků s možností jeho i následným dobalením sítí anebo v provedení s balicí kombinací FBP 3135 OC celkovém zabalení senážního balíku do fólie??????????? Tím se zlepšuje jeho pevnost a start fermentačního procesu, a především jeho kvalitu.

Nové lisy s variabilní komorou

Kuhn rozšiřuje osvědčenou výrobní řadů lisů s variabilní komorou o nové typy s označením VB 7160 a VB 7190 v provedení s vkládacím rotorem nebo s řezáním 14 nebo 23 nožů, vázáním do sítě, ISOBUS ovládáním, mazáním, vyhazovací rampou, sadou pro nastavení lisovacího tlaku a měkkého jádra z kabiny traktoru a dalšími prvky určují přední trend v lisování balíků. Tyto lisy vytváří balíky o průměru 1,60 a 1,85 m. Nová koncepce lisování se čtyřmi nekonečnými řemeny a novým uspořádáním vedením pásů v komoře vytváří balíky o vyšším stlačení hmoty než u předchozích modelů. Celková konstrukce lisu je robustnější a všechny pohony lisu jsou zesíleny, hmotnost lisu oproti modelu VB 3100 se zvýšila o 1000 kg. Tato nová koncepce lisu je určena pro vysoké výkony, svědčí o tom i rychlost zabalení a výhozu balíku z lisu kdy se čas zkrátil na 4 s.

Nové lisy na hranolové balíky

SB 1290 iD nový lis na hranolové balíky s lisovací komorou 120 x 90 cm v provedení s jednoduchým nebo integrovaným řezacím rotorem s 23 noži novou kapotáží přichází právě nyní do nabídky pro český trh. Tento lis prošel řadou změn a inovací, systém iD s děleným lisovacím pístem dosahuje vysokého stlačení hmoty a běžné váhy balíků okolo 500 kg v suché hmotě. Osvědčený vkládací systém, silné dvojité vázání s ofukovači zajišťují dokonalé zavázaný balík. Nový setrvačník o hmotnosti cca 450 kg dosahuje vysoké akumulace energie a vyvážení příkonu tak, aby lis měl lehký chod bez rázů, a tím se zvýšila i s lisovatelnost a jeho výkonost. Ovládání lisu pomoci ISOBUS je samozřejmostí. Řiditelný tandemový podvozek se širokými pneumatikami zajištuje snadný pohyb stroje ve všech podmínkách provozu. Nové inovace u tohoto lisu nám nabízí oproti předešlému modelu stejný příkon, ale vyšší výkon a větší slisovatelnost hmoty.*

KUHN CENTER CZ a. s.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down