21.09.2022 | 07:09
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Nový 4 x 4 kloubový sklápěč se představí na veletrhu

Jednou z několika světových premiér značky Doosan na veletrhu Bauma 2022 je uvedení jejího nového 4 x 4 kloubového sklápěče (ADT). Novinka DA45-7 s pohonem 4 x 4, která doplňuje velmi úspěšné modely s pohonem 6 x 6, bude konkurovat pevným sklápěčům (RDT) ve třídě 40 tun.

Řada kloubových sklápěčů Doosan nabízí kromě DA45-7 i modely DA30-7 a DA45-7 s užitečným zatížením 28 a 41 tun.

Na novém 4 x 4 kloubovém sklápěči je přední část podvozku a kabina stejná jako u původního modelu 6x6, přičemž úpravy byly provedeny na zadní jednotce sklápěče. Model 4 x 4 DA45-7 s převodovkou ZF EP8-420 je dvounápravový kloubový sklápěč s dvojmontážemi kol vzadu a se sklápěcí částí podobnou té na pevném sklápěči ve třídě 40 tun.

„Díky vynikající ovladatelnosti v obtížných podmínkách náš nový kloubový sklápěč předčí svoji konkurenci z řad pevných sklápěčů. Jednoduše toho zvládá mnohem více,“ uvádí Beka Nemstsveridze, produktový manažer pro kloubové sklápěče Doosan.

Kromě lepšího výkonu v podmínkách, které jsou pro pevné sklápěče obtížně zvládnutelné, má nový 4 x 4 kloubový sklápěč DA45-7 šířku menší než 4 m (aby nebyla nutná speciální přeprava), a dále lepší poloměr otáčení než srovnatelná konkurence. Kratší poloměr otáčení a konstrukce jednotky zadního sklápěče, která je lépe přizpůsobená pro přepravu plochých a těžkých kamenů, přináší výhody zvláště v těžebním průmyslu a při stavbě tunelů.*

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down