09.12.2023 | 07:12
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Nový ještě preciznější systém sekční kontroly Samson GSC

Ke známým výhodám systémů ovládání sekcí u aplikační techniky patří eliminace opakované aplikace v klínech polí a na souvratích. Zrovna tak lze pracovat precizněji při aplikaci kejdy, kdy se navíc dosáhne i hospodárnějšího zacházení s tímto hnojivem. Firma Samson proto vyvinula nový systém sekční kontroly GSC (Generic Section Control). Tento systém má pracovat precizně při ovládání průtoku kejdy v jednotlivých sekcích kejdového aplikátoru.

Systém GSC prezentoval Samson jako jednu z novinek na stánku na mezinárodním veletrhu Agritechnica 2023 v Hannoveru. A to na aplikátoru Samson TS, který se může využívat i pro aplikaci kejdy do porostu například obilnin. Kejda je zapravována rovnou do půdy tak, aby živiny z ní mohly využívat kořeny rostlin. Aplikátor se vyrábí v záběrech osmi a dvanácti metrů (TS 8 a TS 12). Jednotlivé sekce u každého aplikátoru mají šířku vždy jeden metr a díky regulaci hloubky záběru dodržují tento parametr neustále na shodné úrovni. Kejda je tak rovnoměrně aplikována do rýh, vytvořených jednotlivými kotouči v přesných roztečích. Aplikátor je flexibilní i při projíždění zatáček anebo na poli se zvlněným povrchem.

Ovládá až 12 sekcí

Nový systém Samson GSC umí ovládat nezávisle na sobě až 12 sekcí. Ovládá se na počítači SlurryMaster 8000 z kabiny traktoru, kde si lze zvolit i požadovaný rytmus kolejových řádků. Systém je ISOBUS kompatibilní. Výrobce udává, že systém GSC je univerzálně využitelný i pro aplikátory od jiných výrobců, které jsou připojeny k cisterně Samson PG II Genesis, ovládané na počítači SlurryMaster. Přitom připojení k cisterně PG II Genesis s terminálem SlurryMaster je rychlé a bezproblémové prostřednictvím jedné jediné elektrické zástrčky.

Eliminace předávkování

Systém GSC umí také přizpůsobovat aplikaci kejdy velikostem parcel. Účinně zabraňuje předávkování hnojivem i ztrátám dusíku únikem do ovzduší. Pro uživatele je další výhodou komfortní ovládání.

Více informací v Mechanizaci zemědělství.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down