Nový lis v testování za obtížných podmínek

New Holland podrobil testování svůj nový lis BigBaler 1290 Plus. Zástupci firmy jej agregovali s výkonným traktorem T7.315 Heavy Duty Auto Command a pustili na mohutné řádky slámy na polích ve Francii. Za volantem seděl řidič z podniku služeb, zvyklý dělat řádné výkony. Soupravu nijak nešetřil a v průběhu dvou slunných dnů pracovala dohromady 17 hodin. Přitom překonala očekávání a výsledek práce byl certifikován nezávislou agenturou SGS.

Po stanovené době se počítadlo balíků zastavilo na hodnotě 1254. Podle sdělení firmy New Holland byl každý z balíků výborně zformován a měl odpovídající hmotnost. Lis tím prokázal svou schopnost spolehlivě pracovat při dlouhodobém nasazení v horkém a suchém počasí, což je důležitý předpoklad pro práci u poskytovatelů služeb, ve velkých zemědělských podnicích či v obchodu s biomasou.

Testování zabralo dva dny –  26. a 27. července 2016 na farmě La Duranderie, patřící zákazníkovi výrobce společnosti New Holland. Konkrétně na pozemcích po sklizni tvrdé pšenice odrůd Miradoux, Sculptur a Anvergur. Celé dva dny na činnost týmu dohlíželi specialisté z certifikační společnosti SGS Agriculture. Na závěr pak výslednou práci certifikovali, čímž potvrdili poctivé dosažení výsledků.

Nový lis BigBaler 1290 Plus dosáhl vysokých výkonů také díky technologii plnění IntelliCruise, která zajišťuje automatickou regulaci pojezdové rychlosti traktoru s plynulou převodovkou AutoCommand v závislosti na objemu sklízené slámy (či píce).*

Více informací v Mechanizaci zemědělství 1/2017.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *