29.01.2023 | 07:01
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Nový motor a řada inovací u samojízdných krmných vozů

V roce 2016 firma Kuhn uvedla na trh samojízdné krmné míchací vozy řady SPV Access/Power. Jejich míchací vana je osazena jedním vertikálním míchacím šnekem. Od jara 2022 jsou tyto vozy vybavovány novým motorem, který splňuje limity emisní normy Stupeň V. S přechodem na novou emisní normu souvisejí i četná další vylepšení.

Krmné míchací vozy řady SPV Access/Power firmy Kuhn se velmi dobře osvědčily u chovatelů masného skotu i skotu s produkcí mléka, kteří požadovali obratný a rychlý vůz s kompaktními rozměry. Čtyři modely mají objem míchací vany 12, 14, 15 a 17 krychlových metrů. Míchací vana je uložena mezi oběma nápravami vozu, jenž má díky tomu a díky řízení všech kol velmi dobrou obratnost. Vůz se otočí na kružnici o průměru pěti metrů.

Patentovaný tvar míchacího šneku a polygonální (nalámané) stěny míchací vany zaručují kvalitní promíchání všech komponent krmné dávky. K vybírání krmiva ze silážního žlabu slouží výkonná fréza. U modelů SPV Access je poháněna hydromotorem o výkonu 90 k. Toto provedení vozu je vhodné do provozů, kde se využívá ke krmení travní a kukuřičná siláž. Naproti tomu provedení samojízdných krmných míchacích vozů Kuhn SPV Power disponuje frézou, hnanou hydromotorem o výkonu 120 k. Více točivého momentu v pohonu frézy se v praxi využije nejen při vybírání krmiva ze žlabu, ale i z balíků sena či senáže (výjimečně i siláže).

Více informací v Mechanizaci zemědělství.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down