10.01.2021 | 06:01
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Nový mulčovač jako příslušenství k vozidlu Unimog

Mulčovače na příkopovém ramenu mají nejrůznější podobu. Italská firma Ferri vyrábí mulčovače s ramenem, které jsou přizpůsobeny speciálně k agregacím na vozidlo Unimog výrobce Mercedes-Benz. Nový mulčovač TSF 600U se agreguje do přední části Unimogu, takže řidič má na práci stroje velmi dobrý výhled.

Konstrukce ramene je zhotovena z ocelových trubek, takže se vyznačuje vysokou pevností při nízké vlastní hmotnosti. Zařízení se dá připojit k vozidlům Unimog od modelu U318, má nejvyšší vodorovný dosah 575 cm a šířku v přepravní poloze 250 cm. Díky speciální konstrukci výložníku má řidič z kabiny vozidla velmi dobrý výhled – i při přejezdech.

Žací hlava mulčovače je poháněna hydraulickým olejem od hydrogenerátoru, a ten je poháněn čelním vývodovým hřídelem Unimogu. Změnou výkonu čerpadla je možné měnit otáčky žací hlavy. Naproti tomu pístnicím příkopového ramene poskytuje výkon hydraulický systém Unimogu. Jak příkopové rameno, tak i samotný mulčovač, jsou ovládány jednou pákou – joystickem v kabině Unimogu, dodávaným rovněž firmou Ferri. Rameno je vybaveno bezpečnostním systémem s hydraulickým tlumením. Ve spojení s dusíkovým akumulátorem tlaku se rameno po vychýlení umí samočinně vrátit do původní polohy. Hydraulický okruh pohonu žací hlavy je doplněn o chladič oleje s termostatem, které zabraňují tomu, aby v parných letních dnech došlo k přehřátí oleje.*

 

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down