16.05.2016 | 11:05
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Nový návěs pro přepravu brambor

Firma Krampe prezentovala novinku – návěs pro přepravu brambor. Pod označením Big Body 740 se jedná o vanový sklápěč, který vznikl jako kombinace podvozku, převzatého z modelu Big Body 700, a nástavby, pocházející z návěsu Big Body 750. Tato myšlenka pochází od techniků firmy Krampe , kteří ji vyvinuli spolu se sdružením producentů brambor. Vznikl vydařený stroj, který byl zařazen do sortimentu strojů firmy Krampe.

Díky prodloužené konstrukci korby bylo dosaženo zvětšení objemu bez toho, aby se zvětšila výška pádu brambor při vysýpání. Kromě toho vede k určitému přesahu vany v zadní části za podvozkem a usnadňuje tak vykládání brambor do příjmových zásobníků.

Vykládání hlíz bez jejich poškození umožňuje provedení vnitřních stěn z jednoho kusu bez hran a ostrých rohů. To samé platí i o podlaze korby. Nový specialista na dopravu brambor může být také doplněn o nástavky, s nimiž umí převážet až 39,1 m3 řezanky. Při rychlosti 40 km/h pak činí dovolená celková hmotnost 24 t.

Vlevo a vpravo se na návěsu nachází okna, umožňující výhled do vnitřního prostoru. Na přání může být vůz vybaven ještě přídavnými okny, takže obsluha traktoru má pak o nákladu lepší přehled. V zádi je možné kromě standardního výpustního otvoru doplnit dvojici dalších oken vpravo a vlevo, aby bylo dosaženo ještě lepšího dávkování při vysýpání.

Zrovna tak může být objednáno náběžné nebo nucené řízení náprav a komfortní pneumatické odpružení. Firma Krampe nabízí na přání také plachtu pro ztlumení pádu hlíz a šetrnou manipulaci s nimi bez poškozování.*

 

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down