23.02.2017 | 10:02
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Nový návěs s velkou užitečnou hmotností

V prosinci 2014 uvedla firma Krampe na trh sklopný návěs KS 900, určený pro automobilové tahače. Na konci roku 2016 následovala odlehčená verze, využívající jako materiál hliník – s označením KS 950 offroad. Nový návěs se vyznačuje oproti svému předchůdci nižší hmotností a zvýšenou kapacitou ložné plochy.

Snížení pohotovostní hmotnosti na 7100 kg dovolilo zvýšení užitečné hmotnosti na úroveň necelých 25 t. Při své přípustné celkové hmotnosti 34 t může návěs převážet celých 48 m3 nákladu. Firma Krampe uvádí, že odlehčená konstrukce u nového návěsu neznamená zároveň omezení v oblasti výbavy a výkonnosti.

KS 950 offroad je návěsem, který se připojuje do sedlové spojky. Je určen všem zákazníkům, kteří mají v provozu nákladní automobily, adaptované pro nasazení v zemědělství a s výškou sedlové spojky od 1250 do 1580 mm. Nový návěs lze vyrobit s obutím do silničních pneumatik, pokud bude pojíždět převážně po pozemních komunikacích. Pokud bude nasazen i pro jízdu po poli, kdy například terénní nákladní automobily pracují i pod řezačkou nebo jinými sklizňovými stroji, umí jej firma Krampe vyrobit s osazením do širokých nízkotlakých pneumatik.

Také nápravy jsou konstruovány do mimosilničního provozu a mohou být osazeny kotoučovými nebo bubnovými brzdami. Korba se sklápěním dozadu je usazena na robustním rámu, odolnému vůči působení zkrutných sil. Jak je pro návěsy Krampe typické, disponuje i model KS 950 standardně hydraulicky ovládanou zadní stěnou s velkým úhlem otevření. Velkokapacitní návěs může být přepravován i za traktory, vybavenými vozíkem dolly.*

Více informací v Mechanizaci zemědělství č. 4/2017.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down