30.10.2022 | 06:10
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Nový návěs s výtlačným čelem

V letošním roce úspěšně uvedla firma Krampe na evropský trh nový návěs s výtlačným čelem pro využití v zemědělství RamBody AS 750. Nyní přichází s návěsem se shodným systémem vyprazdňování znovu – tentokrát pro využití ve stavebnictví. Má název RamBody AS 620 Heavy Duty.

Nový návěs představila firma Krampe nejdříve jako koncepční studii. Díky své robustní konstrukci je koncipován pro nasazení na stavbách a na staveništích i za nejtěžších podmínek. I v příkrém stoupání anebo ve svazích zaručuje výtlačný štít v průběhu vykládání nákladu stabilitu návěsu. Zeminy či dalšího stavebního materiálu návěs pojme 13 krychlových metrů. Vyložení takového objemu trvá 38 sekund.

Podvozek návěsu a jeho vana jsou konstruovány pro extrémní podmínky nasazení. Podvozek sestává z vysoce dimenzovaných pravoúhlých trubek. Jednotlivé nápravy jsou uložené asymetricky, což zabraňuje „zaboření“ přední nápravy. Tak se dosahuje vynikající terénní průchodnosti a stability nového návěsu Krampe. Na přání může být vana návěsu kompletně osazena plechy, vyrobenými z Hardoxu. Plechy v podlaze mají tloušťku deseti milimetrů a po stranách pak osmi milimetrů. Díky masivní konstrukci může celková dovolená hmotnost u nového návěsu dosahovat celých 24 000 kilogramů.

Zadní stěna je dvojdílná. Horní polovinu lze hydraulicky vyklápět nahoru, a aretací v libovolné poloze je možné dosáhnout řízeného vykládání nebo vysypávání nákladu. Se spodní klapkou se po jejím vyklopení dolů nechá prodloužit dno korby. Říční štěrk či úlomky hornin jsou díky tomu v průběhu vykládky udržovány v dostatečném odstupu od osvětlení a zádi vozu.

Více informací v Mechanizaci zemědělství č. 12/2022.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down