Nový obraceč pro velké podniky

Firma Krone představuje nový obraceč KWT 1300. Jde o tažený rotorový model s pracovním záběrem 13,1 m, který je vhodný nejen pro velké zemědělské podniky, ale i podniky poskytující služby. Dvanáct rotorů s osvědčeným průměrem 1,53 m a šesti prstovými rameny na jednom rotoru se stará o rovnoměrné prostírání píce.

Rozdílná délka prstů je zárukou stejné vzdálenosti hrotů od země, takže nedochází ke znečištění píce a její kvalita je podstatně lepší. Prsty jsou vyrobeny z prutů Super-C o průměru 9,5 mm. Trubka ramene je ovinuta pěti závity a konstrukce koncovky jistí prsty proti jejich ztrátě. Úhel rozhozu lze nastavit bez nářadí ve čtyřech polohách v rozmezí 13° až 19°.

Tak jako u všech obracečů Krone sází výrobce také u modelu KWT 1300 na tisíckrát osvědčenou spojku Octo-Link. Místo křížových kloubů, které vyžadují každodenní mazání, používá firma Krone bezúdržbovou osmiprstovou spojku. Efektivně přenáší síly za všech okolností a spolehlivě pracuje v jakékoli poloze. Také převodovky rotorů jsou stejně jako u všech obracečů Krone naplněné tekutým mazivem, a proto jsou celkové nároky na údržbu minimální. Převodovky rotorů jsou tradičně uloženy pod rámovými profily mimo zónu zatížení, čímž se zvyšuje výrazně jejich životnost.*

Více naleznete v Zemědělci č. 51.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *