13.07.2022 | 06:07
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Nový obraceč s rafinovanou konstrukcí

Firma Pöttinger si v minulosti získala velmi dobré renomé svými širokozáběrovými obraceči v taženém provedení HIT T. Stroje dobře kopírují terén, mají vysokou plošnou výkonnost při nízké energetické náročnosti a zároveň se i snadno sklápějí z přepravní do transportní polohy a zpět. Nyní rakouský výrobce přichází s novinkou – širokozáběrovým obracečem Pöttinger HIT V 11100.

Nový obraceč nejvyšší třídy má deset rotorů s průměrem 1,42 m a pracovní záběr 10,70 m (dle normy DIN). Hlavním rozdílem ke zmíněným modelům HIT T je to, že nový HIT V 11100 je konstruován jako nesený.

HIT V 11100 je na přepravu nenápadně malý, ale při práci je naopak velký. V plné míře ukazuje svá technická vylepšení.

Díky krátkému tříbodovému závěsu je těžiště stroje posunuto velmi blízko k traktoru. Kompaktní konstrukce všech nesených obracečů Pöttinger zajišťuje mimo jiné bezproblémové použití na svazích i na souvratích a bezpečnou přepravu po silnici. Při odstavení zabírá HIT V 11100 jen velmi málo místa. Čelní ochranné kryty slouží i pro přídavnou stabilitu stroje. Příhradová konstrukce vyztužuje šroubované tvarové trubky hlavního rámu. Tím se zvyšuje odolnost a životnost celého obraceče.

Závěs nesených obracečů Pöttinger HIT je navržený ve výkyvném provedení. Nový HIT V 11100 je vybavený vodicí dráhou v kombinaci s lineárním vedením a dvěma tlumicími vzpěrami (základní výbava). Tyto vzpěry zajišťují spolehlivé centrování obraceče na obou stranách. Vysoká středicí síla hydraulických válců zajišťuje hladký chod deseti rotorů bez bočního výkyvu. Předpětí válců také zabraňuje narážení při práci v kopcovitém terénu. Dusíkový akumulátor absorbuje horizontální pohyby každého hydraulického válce a přídavný pryžový tlumič tlumí nárazy.*

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down