Nový osmikolový harvestor

Při těžbě dřeva ve svažitých regionech či pohybu na měkkém podloží jsou ve výhodě harvestory s osmikolovým podvozkem. Proto také společnost KOMATSU FOREST rozšířila sortiment a na výstavě KWF tak mohl mít světovou premiéru nový osmikolový model harvestoru Komatsu 931XC.

Stroj byl vyvinut pro práci v obtížných podmínkách při náročné těžbě dřeva. Vhodně doplňuje stroj 931, je ale osazen novým hydraulickým systémem s trojicí čerpadel a novou kabinou. Obsluha tak může zároveň provádět více činností s hydraulickým jeřábem a s harvestorovou kácecí hlavicí při maximálním výkonu hydrauliky.

Konstruktéři KOMATSU FOREST jsou náležitě hrdí na svou zcela novou výkyvnou nápravu boogie usazenou v zadní části stroje. Díky ní mohl zůstat zachovaný osvědčený koncept stability této firmy. Jedná se o pevnou nápravu, uloženou výkyvně, se dvěma boogies uloženými na tělesech nápravy.  Přídavný pár kol stabilitu harvestoru ještě zvyšuje, zároveň se stroj může optimálně přizpůsobovat terénu.  Kabina a jeřáb jsou otočné v úhlu 360 stupňů. Nový harvestor nalezne velmi dobré uplatnění v evropských zemích, ať u poskytovatelů služeb v Německu, kde je kladen velký důraz na šetrné působení na půdu, nebo na citlivých půdách ve Finsku či ve Velké Británii nebo v příkrých rakouských lesích.

Na výstavě nechyběly ani další modely harvestorů. Zajímavý byl také nový model vyvážecí soupravy Komatsu 855 či různá provedení kácecích hlavic. Na speciální dráze si zájemci mohli otestovat, jak efektivně pracují systémy odpružení kabiny „Comfort Ride“ a jejího vyrovnávání „Autolev Advanced“.*

Více informací v časopise Mechanizace zemědělství 1/2017.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *