Nový, osmikubíkový Siroko

Modelová řada rozmetadel statkových hnojiv Joskin Siroko se rozšiřuje o osmikubíkový model S4008/V8. Jedná se o rozmetadlo určené především po menší, soukromě hospodařící zemědělce, které vychází z modelu S4010/9V, jehož ložná kapacita činí 9 m3.

Konstrukčně je nový model V8 takřka identický s provedením V9. O jeden metr krychlový nižší kapacita je dána snížením výšky bočnic o 24 cm, což může být výhodné, pokud pro nakládání není k dispozici manipulační technika s dostatečnou výškou zdvihu. Půdorys ložného prostoru je zachován, na délku má čtyři metry a na dně jsou dva laťkové dopravníky s řetězy o průměru 14 mm. Ty posunují chlévský hnůj směrem k rozmetacímu ústrojí tvořenému dvojicí svisle uložených rozmetacích a frézovacích válců o výšce 1500 mm a průměru 820 mm. Frézovací šroubovice opisuje kolem válce 3,5 otáčky a rozmetací lopatky mají zuby z hardox oceli, odolné vůči opotřebení.

Standardní výbavou je plně pozinkovaný podvozek i korba, náhonový hřídel s otáčkami 1000 za minutu a pojistkou proti přetížení, hydraulické, nebo vzduchové brzdy, pomocí parabolických pružin odpružená oj s okem o průměru 50 mm, uzavírací štít, hydraulicky ovládaná opěrná noha, nebo dřevené nástavky pro zvýšení ložného objemu.

Ovládání posuvu podlahových dopravníků je hydrostatické s možností reverzace. Pro zvýšení univerzálnosti rozmetadla lze demontovat rozmetací lopatky, nebo i celé rozmetací válce a korbu použít pro odvoz různých, zejména rostlinných materiálů. Pneumatiky se šířkou 400 mm, kola s průměrem ráfku 22.5“ a snížené bočnice zlepšují stabilitu rozmetadla, které je tak vhodné i pro práci v kopcovitém terénu.*

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *