27.09.2022 | 06:09
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Nový pásový shrnovač pro přední závěs

Firma Kuhn je v českém zemědělství známá mimo jiné svými pásovými shrnovači píce Merge Maxx. Tažené za traktorem se tyto výkonné stroje zasluhují o zvýšení kvality i čistoty krmiva, a to především při sklizni pícnin na orné půdě, ale i na trvalých travních porostech.

Nicméně tato technologie stále měla malou nevýhodu v tom, že traktor po hmotě nejprve musel přejet. Tento nedostatek nyní firma Kuhn odstraňuje novým typem čelně neseného pásového shrnovače píce Merge Maxx 440 F. Tento stroj hmotu zvedne z pokosu ještě před tím, než na ni vjedou kola traktoru, a dopraví na stranu mimo jízdní stopu traktoru.

Možnost kontaminace píce se tak ještě více minimalizuje. Sníží se i provozní náklady při shrnování píce. Nový pásový shrnovač pro přední tříbodový závěs traktoru Merge Maxx 440 F je vybaven dvěma jeden metr širokými shazovacími pásy pro dopravu hmoty a tvorbu bočních řádků. Pracovní záběr činí tři metry a stroj formuje řádky široké přibližně 1,40 m. Nabízí tak maximální všestrannost, která pásové shrnovače Kuhn řady Merge Maxx tak proslavila.

Řádek je možné vytvářet na jednu nebo obě strany, což je ideální pro optimalizaci tvorby řádku vzadu agregovaným shrnovačem a tím usnadnění následujících operací. Je to také dobré řešení pro rozdělení příliš velkých řádků pro urychlení zavadání.

Při sběru je materiál pomocí dvou pásů rozdělován na obě strany (jedině u Kuhn), což má za následek, že zadní středový řádek je velmi homogenního tvaru a hustoty, bez ohledu na to, jaký zadní stroj je agregován. Tímto řešením je snadnější například lisování válcových balíků, což má příznivý vliv na jejich konzervaci i skladování.*

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down