30.11.2022 | 07:11
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Nový řádkovač získal významné ocenění

„FARM MACHINE 2023“ je jedna ze soutěží, jejíž výsledky jsou vyhlašovány na mezinárodním veletrhu Sima v Paříži. Vítěze vybírají zástupci odborných periodik. V řadě různých kategorií je vždy jeden vítěz.

Na letošní Simě patřila k oceněným i rakouská firma Pöttinger. Cenu v kategorii Stroje pro sklizeň pícnin získala za nový pásový řádkovač Mergento VT 9220. Stroj s pracovním záběrem až 9,20 m při ukládání středového řádku a 8,70 m při ukládání stranového řádku je určený jak pro sklizeň vojtěšky a jetele, tak i pro širokou škálu rostlin od trvalých travních porostů až po slámu.

Porota ocenila to, že píce je z povrchu pozemku sbírána sběračem. Nečistoty a kameny tak zůstávají ležet na povrchu pozemku. Krmivo je následně šetrným způsobem posouváno pomocí pásových dopravníků – již bez kontaktu s půdou či kameny – na řádek a teprve pak odloženo na pozemek. Porota obzvláště ocenila jednotku pro dopravu materiálu jako srdce pásového řádkovače Mergento VT 9220. Perfektně vzájemně sladěný systém zvládá formování rovnoměrných řádků i při sklizni krátké píce či porostů s nízkým výnosem hmoty.

Slavnostní udělení ceny  v soutěži „FARM MACHINE 2023“ proběhlo 6. listopadu 2022. Z rukou organizátorů soutěže si cenu převzali jednatelé společnosti Pöttinger. Není žádná náhoda, že se tak děje jen rok poté, co nový víceúčelový vůz Jumbo získal ocenění „FARM MACHINE 2022“. Je tak potvrzena přední pozice rakouského výrobce na trhu s technikou ke sklizni pícnin.*

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down