18.06.2022 | 02:06
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Nový ročník soutěže TOTY zahájen

Traktor roku (Tractor of the Year, zkráceně TOTY) je mezinárodní soutěž, které se každoročně zúčastňuje skupina nezávislých novinářů – specializujících se na zemědělskou mechanizaci. Hlasováním pak redaktoři rozhodují o tom, kteří kandidáti se dostanou do užšího výběru (tzv. Finalisté soutěže) a nakonec pak je vyhlášen nejlepší traktor v každé ze čtyř kategorií soutěže.

Mezinárodní porota se skládá z 26 redaktorů. Jednotlivé redakce zahrnují všechny druhy médií, jako jsou papírové časopisy, webové stránky, zemědělské televizní pořady, sociální sítě a tak dále. Ocenění Traktor roku (TOTY) se zrodilo v roce 1998 z popudu odborného italského časopisu Trattori. Již od samých počátků byly do tohoto projektu zapojeny téměř  všechny přední zemědělské časopisy, které vycházejí na evropském kontinentě. Výsledky jsou intenzivně sledovány odbornou veřejností i zemědělci. Rok od roku se porota rozrůstá – nyní jsou v ní zastoupeni redaktoři z periodik ve 25 zemích. Porota a také jednotlivé projekty soutěže TOTY neustále rostou tak, aby mohly pokračovat v hledání nejlepších technologií a řešení dostupných na trhu.

Vybírat je skutečně z čeho, neboť výrobci traktorů přihlásí do jednotlivých kategorií každoročně hodně svých strojů, často úplných novinek. Letos byl nový ročník TOTY 2023 zahájen v polovině června, kdy se porota sešla v italském Miláně. Partnerem soutěže je výrobce pneumatik BKT. Zástupci výrobců prezentovali odborné porotě své stroje, které do soutěže přihlásili. Předem můžeme říci, že klání bude napínavé a porotě přinese nutnost volby finalistů horké chvilky. Je to proto, že v podstatě všechny přihlášené traktory se pyšní moderní technickou úrovní a každý má něco navíc. Ale o tom soutěž TOTY také je – napínavé soutěžení až do konce. Výsledky ročníku TOTY 2023 budou vyhlášeny na mezinárodním veletrhu EIMA 2022 devátého listopadu v Bologni.*

Více informací v Mechanizaci zemědělství č. 8/2023.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down