Nový rozměr u zemědělských navigací

Tablet jako elektronické zařízení otevírá řadu nových možností, především v oblasti konektivity. S jeho zajímavým využitím přichází nyní holandská firma eFarmer. Tablet je základem jejího systému se shodným názvem, který slouží jako manuální navigace, ale navíc ještě nabízí online sdílení dat s kanceláří. Díky tomu dokáže tento systém usnadnit nejen činnost na poli při řízení zemědělských strojů, ale i převzít řadu jiných starostí.

Nový systém vyniká jednoduchostí montáže a všestranností využití. Přijímač systému je shodné konstrukce jako pro autopiloty značky Raven. Přijímá signál ze satelitů GPS a GLONASS, což je dobrou zárukou stability signálu. Má integrovaný algoritmus GLIDE, který dopočítává přesnost na odchylku v návazných jízdách na úrovni 15 až 20 cm. Spolu s tímto přijímačem pak tablet funguje jako jednoduchá manuální navigace. Podobně jako u těchto řešení je systém eFarmer snadno přenosný do jiných strojů.

Celý systém je koncipován tak, aby odolával vibracím a otřesům v zemědělských strojích. Tablet je uchycen v robustním držáku a lze jej připevnit buď k liště v kabině, anebo kdekoli s pomocí přísavky na okno. Nabízí všechny funkce jako běžný tablet, tedy přístup na internet, e-mail a další a je osazen operačním systémem Android.

Hlavní předností je sdílení informací přes webový přístup, takže mohou být (přes zabezpečené spojení) zároveň k dispozici i na tabletu, notebooku či inteligentním telefonu. Všechny informace na tabletu jsou zároveň k vidění i na počítači v kanceláři. Další velkou a značně praktickou vlastností je napojení na LPIS. Do účtu v osobním počítači nebo notebooku lze stáhnout hranice pozemků z LPISu a následně s nimi pracovat.*

Více informací přinese týdeník Zemědělec č. 12/2016.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *