25.09.2023 | 07:09
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Nový samojízdný postřikovač Amazone Pantera 7004

Firma Amazone představila na Tiskové konferenci nedaleko závodu v Bramsche novinky napříč celým svým sortimentem. Jednou z novinek je  samojízdný postřikovač Amazone Pantera 7004. Stroj byl vyvinutý pro zemědělce, kteří požadují dosahovat se samojízdným postřikovačem ještě vyšší výkonnosti.

Amazone Pantera 7004 se pyšní nejenom novým designem, ale také větším objemem nádrže na postřikovou kapalinu (až 7000 litrů) a novým konceptem podvozku se samostatným odpružením kol pomocí podélných ramen. O tlumení rázů se stará adaptivní systém hydropneumatického odpružení. Ve standardní výbavě je nový systém integrovaného svahového vyrovnávání, který celý stroj (kromě ramen) vyrovnává za jízdy ve svahu.

Novinky u změny rozchodu

Od dosavadních postřikovačů Pantera je známý systém pro změnu rozchodu. Rozchod u nového postřikovače Pantera je nastavitelný v intervalu od dvou do tří metrů. Pokud se Pantera 7004 bude pohybovat po neporostlé půdě, anebo v širších kolejových řádcích, může obsluha využít nové funkce hydraulické změny rozchodu kol jen u zadní nápravy. Na stisk tlačítka se zadní kola roztáhnou víc od sebe, takže se odvalují v samostatné stopě a nedochází k opakovanému přejíždění stejné stopy.

S výkonnějším motorem

K pohonu nového postřikovače Amazone Pantera 7004 slouží šestiválcový motor Deutz TCD 7.8 o výkonu 306 k. Postřikovač je vybaven čerpadlem o průtoku 610 litrů za minutu a jeho postřiková ramena mohou mít záběr 24 až 48 metrů. Stroj může být vyroben ve výbavě Comfort Paket anebo Comfort Paket Plus.

Více informací v Mechanizaci zemědělství.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down