Nový secí stroj má široké uplatnění

Firma Pöttinger jako inovativní výrobce věnuje značnou pozornost dalšímu zdokonalování a rozšiřování svého výrobního programu. Dobře patrné je to i v oblasti strojů pro zpracování půdy a setí, o čemž se mohl přesvědčit každý návštěvník rozsáhlé expozice společnosti Agrozet České Budějovice na veletrhu Techagro. Půdozpracující technika je již kompletně vyráběna v moderním závodě v jihočeských Vodňanech, prochází náročnými testy v naší praxi a v podmínkách českého zemědělství nachází výborné uplatnění.

Na podzim loňského roku uvedla firma Pöttinger na trh novou řadu secích strojů s označením Tegosem. Novinka nechyběla ani v expozici na veletrhu Techagro.

Secí stroj Tegosem najde široké využití zvláště v agregaci s radličkovými kypřiči a s krátkými talířovými branami firmy Pöttinger. Díky tomuto spojení je umožněno provádět výsev meziplodin spolu se zpracováním půdy v průběhu jediného přejezdu, omezit pojezdy po pozemcích a snížit provozní náklady.

Secí stroj je využitelný v kombinaci jak s nesenými, tak i s návěsnými stroji. Aby byl obsluze umožněn přístup k zásobníku osiva, je secí stroj osazen lávkou a samozřejmostí je připojovací konzola. Stroj je koncipován jako univerzální, takže umí vysévat širokou škálu druhů osiv: od trav přes hořčici a řepku až po hrách či bob. V expozici byl secí stroj TEGOSEM byl připojen k oji talířového podmítače Terradisc 5001 T.

Zajímavá konstrukční řešení byla k vidění i na vystaveném radličkovém kypřiči Synkro 3030 Nova. Radličkové kypřiče jsou koncipovány jako univerzální, a tedy využitelné pro zpracování půdy v hloubkách od 10 do 30 cm.*

Více informací v časopise Mechanizace zemědělství 8/2016.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *