31.12.2022 | 07:12
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Nový secí stroj s děleným zásobníkem

Centaya-C je nový pneumatický nástavbový secí stroj firmy Amazone. Jeho zvláštností je nově koncipovaný dvoukomorový zásobník osiva s kapacitou 2000 litrů. Při jedné jízdě je možné vysévat dva druhy osiv či osivo a hnojivo. Secí stroj Centaya-C Super je dostupný v pracovních záběrech 3, 3,5 a 4 metrů.

Pěstitelé v současnosti stále více požadují souběžný výsev osiva více druhů anebo paralelní hnojení se setím. Nový secí stroj Centaya-C firmy Amazone nyní se svým dvoukomorovým zásobníkem nabízí možnost, setí hlavní plodiny sloučit se setím podsevu. Podsev napomáhá chránit půdu před vodní a větrnou erozí a zvyšuje biodiverzitu. Kromě toho je souběžná aplikace hnojiva pod patu efektivním řešením, jak napomoci k plynulejšímu počátečnímu vývoji mladých rostlin a k vysoké vzcházivosti. Zemědělcům či poskytovatelům služeb se s novým secím strojem Amazone otevírají různé možnosti v kombinacích setí a hnojení tak, že se zároveň i šetří přejezdy a s tím spojené náklady.

Secí stroj Centaya-C Super může být vybaven jednokotoučovými secími botkami RoTeC pro nebo dvoukotoučovými secími botkami TwinTeC. Secí botka RoTeC o průměru 400 milimetrů umožňuje ukládání do půdy dvou druhů osiva či osivo a hnojivo společně – v postupu tzv. Single-Shoot. V tomto postupu jsou dva druhy materiálů (dávkovaných samostatně) dopravovány jednou trubicí k secí botce a uloženy do půdy společně. Tak může být například k zrnu uloženo malé množství hnojiva.

Naproti tomu s dvoukotoučovými secími botkami TwinTeC je možný již postup Double-Shoot. Dvě rozdílná hnojiva či osivo a hnojivo mohou být aplikovány do půdy na dvou rozdílných místech výpadu. První médium je do půdy ukládáno secí botkou TwinTeC, druhé pak putuje samostatným vedením do přídavného výstupu na secí botce TwinTeC. Po uložení do půdy je přitlačeno přítlačným kolečkem.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down